شاه سعودی ماهانه چقدر معاش می گیرد؟
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۰۱    ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ کد خبر: 148288 منبع: پرینت

در حالیکه دولت سعودی اخیرا با ادعای مبارزه با فساد، شمار زیادی از شاهزادگان، مسوولان و تاجران این کشور را بازداشت و اموالشان را تصاحب کرده است، پایگاه انگلیسی 'میدل ایست ای' فاش کرد: حقوق ماهانه شاه سعودی که از خزانه دولت پرداخت می شود، نزدیک به 3 میلیارد ریال سعودی (800 میلیون دالر) است.

به نوشته روز شنبه پایگاه خبری 'عربی 21' به نقل از 'میدل ایست ای'، 'دیوید هرست' روزنامه نگار معروف انگلیسی در مقاله ای با اشاره به ریخت و پاش های نجومی دولت سعودی تصریح کرد: یک منبع نزدیک به دیوان پادشاهی سعودی شخصا به من خبر داد که ملک سلمان بن عبدالعزیز هم اکنون نزدیک به 800 میلیون دالر حقوق می گیرد. اشتباه تایپی در کار نیست... درست شنیدید، 800 میلیون دالر در یک ماه(!).

هرست در مقایسه حقوق ملک سلمان شاه سعودی با حقوق ترزا می نخست وزیر انگلیس ودونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا افزود: حقوق سالانه 'می' 150 هزار و 402 پوند انگلیس است که هزینه آپارتمان محل سکونت و سایر اقامتگاه های رسمی وی را هم شامل نمی شود.

نویسنده انگلیسی افزود: اما ترامپ، سالانه 400 هزار دالر حقوق و برخی مزایای دیگر دریافت می کند، اما شاه سعودی هر ماه معادل 2 هزار برابر حقوق سالانه رییس جمهوری آمریکا به خودش حقوق پرداخت می کند.

وی خاطر نشان کرد: این واقعیت ساده نشان می دهد که ما وقتی سیاست ها وراهبردهای منطقه ای خود را بر دیوار روابط چنین حاکمان مستبدی ترسیم می کنیم خود را در چه مخصمه ای می اندازیم.

محمد بن سلمان که به تازگی به انگلیس سفر کرده است، اخیرا، به بهانه مبارزه با فساد، حمله های گسترده ای را علیه شمار زیادی از شاهزادگان، مقام های عالی رتبه، صاحبان شرکت ها و سرمایه گذاران در عربستان به راه انداخت و اموال آنان را مصادره کرد.

سفر ولیعهد عربستان به انگلیس با تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به تجاوز سعودی به یمن و نقض حقوق بشر در عربستان همراه بود وهمچنین خشم احزاب مخالف دولت انگلیس را برانگیخت به گونه ای که جرمی کوربین رهبر حزب کارگر، دولت ترزا می را به همدستی در جنایات جنگی ایتلاف سعودی در یمن متهم کرد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سعودی
حقوق
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است