آیا محمود عباس استعفا می دهد؟
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۳۲    ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ کد خبر: 148350 منبع: پرینت

به گفته منابع فلسطینی، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین قصد دارد به دلیل تحت فشار قرار گرفتن برای پذیرش «معامله قرن» از سمتش استعفا کند.

برخی منابع فلسطینی تایید کردند محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین، قصد دارد از سمتش کند زیرا برخی کشورهای عربی وی را تحت فشار گذاشته‌اند تا طرح جدید سازش با اسراییل موسوم به "معامله قرن" را که آمریکا ارایه کرده است، بپذیرد.

محمود عباس در نشست شورای انقلابی جنبش فتح بر پایبندی اش به اصول فلسطینیان تاکید کرد. او در این نشست به صورت تلویحی از امکان کناره گیری اش سخن گفت و «محمود العال» را به عنوان معاونش در این جنبش معرفی کرد.

«سلطان ابو العینین،» از رهبران جنبش فتح، گفت:«حمله به محمود عباس، بیشتر با اهداف سیاسی است و او تحت فشارهای سیاسی است تا امتیازات سیاسی بدهد. آنچه را به ما عرضه و پیشنهاد شده است هیچ فرد فلسطینی نمی پذیرد.»

برخی معتقدند اوضاع پس از محمود عباس مبهم باقی خواهد ماند زیرا معاونی برای رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی معرفی نشده است و امکان دارد بین رقبا در جنبش فتح کشمکش ایجاد کند اما تصمیم گیران می گویند موضوع جانشین محمود عباس نیست، بلکه سازوکار تعامل با اشغالگران اسراییلی است که اقدامات آنان علیه فلسطینیان در حد شدت گرفتن است.

«قیس ابو لیلی» معاون دبیر کل جبهه دمکراتیک برای آزادی فلسطین، گفت:«معتقدم هرج و مرجی به وجود نخواهد آمد بلکه رویارویی مردمیِ فراگیری با اشغالگران به وجود خواهد آمد.»

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اسراییل
محمود عباس
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است