عملکرد اعضای شورای ملی به شدت قومی است
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۵۴    ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ کد خبر: 148357 منبع: پرینت

متاسفانه عملکرد اعضای شورای ملی افغانستان به شدت قومی است.

به یقین کسانی در این خانه می توانند رای بیشتر بگیرند که بیشتر از همه داعیه قومی دارند تا ویژگی فراقومی و ملی. ایوبی یکی از معدود کسانی است که همیشه فراتر از قوم، زبان و نژاد حرف می زند و بارها علیه تکیه داران قومی ایستاده شده و بخاطر ملت اش اشک ریخته است.

بی گمان ایوبی را عام مردم افغانستان دوست دارند و اینکه چرا این نماینده با دیانت قادر به کسب اعتماد هم کرسی های پارلمانی اش در پست معاونیت پارلمان نشده شاید دلیل در این باشد که ایوبی هیچگاهی نخواسته است به قضایا از عینک قومی نگاه کند و از سویی هم شاید نخواسته باشد چوکی را با پول بخرد در غیر آن چه رازی می تواند پشت این موضوع باشد که از 221 نماینده حاضر در مجلس ایوبی قادر به کسب 1 رای اعتماد می شود.

برخورد این چنینی در برابر یک نماینده ملی از یکسو بی اعتمادی هویت ها را نسبت به یکدیگر در خانه ملت نشان می دهد و از طرف دیگر نداشتن فکر قومی عامل جدی به انزوا رفتن در شورای ملی است که حتی همتباران هویتی ات هم بالایت رحم نمی کنند. اگر ایوبی امروز کار چند بزرگوار دیگر را که بارها از خانه ملت بر ارزش های دیگران تاختند و همواره در پشت دیوارهای قومی پنهان بودند این کار را می کرد امروز حتما مثل آنها قهرمان خطاب می شد و رای لازم را هم از آن خود می کرد.

اگر چند از اشتراک 221 نماینده و دریافت تنها 1 رای می تواند پرسش های زیادی را به همراه داشته باشد اما امید است دوستان آگاه تر به موضوع بر غنای این نوشته بیفزاید تا بیشتر بدانیم که اصل ماجرا در آن روز رای گیری از چه قرار بوده است زیرا در سیاست همه چیز می تواند زود تغییر کند و شاید قضیه برعکس آن چیزی باشد که من از آن برداشت دارم به هرحال به امید روزی که احساس انسانی و تفکر ملی جای شوونیسم قومی را بگیرد تا آدم ها براساس شایستگی های فردی و احساس ملی شان بر مراد دل تکیه زنند نه معیارهای قومی و تفکر خشک گروه پرستی شان.

عصمت الله راغب


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
راغب
ایوبی
عملکرد قومی
رای اعتماد
نظرات بینندگان:

>>>   در شهر کور ها باید یک چشم تانرا پت بگیرید. در مجلس تا دندان قومی باید قوم پرستانه برخورد کرد
م مشتاق

>>>   راغب صاحب ، خود ایوبی وکلارا ترغیب کرده بود تابه همایون رای بدهند بنا خود شان به اینکه برای همایون رای بدهند راغب بودند چون می خواستند احمدزی ناکام شود


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است