عبدالله منتظر پاسخ مثبت طالبان مانده است
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۱۰    ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ کد خبر: 148359 منبع: پرینت

گروه طالبان پس از نشست دوم پروسه کابل در سایت رسمی خود اعلامیه ای نشر کردند و به پیشنهادات صلح حکومت در این نشست واکنش نشان داده و آن را یک توطیه خواندند اما رییس اجرایی همچنان بدنبال جواب قناعت بخش این گروه می گردد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، داکتر عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی امروز دوشنبه 21 حوت 96 در نشست شورای وزیران گفت که طرح صلح حکومت وحدت ملی مورد استقبال مردم و جامعه بین المللی قرار گرفت اما طالبان هنوز به این طرح پاسخ مثبت نداده اند.

بگفته عبدالله، اگرچه که تاحال جوابی که توقع می رفت را از طالبان نگرفته ایم اما معنای پیام ما تعهد همیشگی به خواست مردم در مورد تحقق صلح عادلانه و پایدار است.

رییس اجرایی گفته است که تلاش های حکومت نشان دهنده عزم حکومت در تحقق خواست مردم افغانستان در زمینه صلح است، این درحالی است تنها چند روز قبل از نشست دوم پروسه کابل و امتیاز دهی های به طالبان، حملات این گروه در پایتخت ده ها کشته و صدها زخمی برجای گذاشته بود و مردم توقع نداشتند در نشست بزرگ پروسه کابل، این گروه از جنایت ها برائت داده شوند و بدون قید و شرط پیشنهاد ورود به چوکات سیاسی به آنها داده شود.

شماری از آگاهان سیاسی کشور در انتقاد از پروسه کابل گفته بودند که باید در زمینه صلح با طالبان با مردم و نهادهای مدنی مشورت می شد چرا که مردم ملکی و نظامیان قربانیان اصلی حملات طالبان بوده اند.

به روشنی معلوم نیست که سران حکومت وحدت ملی تا کی فرصت لازم دارند تا درک کنند طالبان با آنها مذاکره نمی کنند و شدت و حدت جنگ آنها ارتباطی به اظهارنظرهای غنی و عبدالله ندارد.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عبدالله
پیشنهاد صلح
طالبان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است