ابراهیمی: تیراندازی در مجلس بررسی شود
 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۵۰    ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ کد خبر: 148381 منبع: پرینت

شماری از اعضای مجلس نمایندگان می گویند که روز گذشته پس از آن که همایون همایون، در انتخابات گزینش اعضای هیات اداری مجلس به عنوان معاون نخست مجلس برگزیده شد، محافظان وی در داخله محوطۀ شورای ملی دست به تیراندازی هوایی زدند.
این نمایندگان می گویند که این کار محافظان آقای همایون، با واکنش محافظان محمدنذیر احمدزی – رقیب همایون همایون در انتخابات معاونیت نخست مجلس – مواجه شد و آنان نیز به اقدام مشابه دست زدند.

به گزارش طلوع، الله گل مجاهد، یکی از اعضای مجلس نمایندگان در این باره می گوید: «اگر یک نفر هم شلیک می کرد، احتمال داشت بیست نفر کشته شوند؛ اما محافظان سیاست می کردند و کسی کسی دیگری را نمی زد. مقصد بی عزتی به تمام پارلمان شده است.»

این در حالی است که همایون و احمدزی، امروز نیز در مجلس، به هم دیگر طعنه و هشدارهایی وارد کردند.
احمدزی می گوید که همایون زورگویی کرده است: «نگهبانان تو (همایون) بیرون شده اند زمانی که برنده شدید فیرکرده اند.»

اما آقای همایون این ادعا را رد می کند: «اگر سربازان من بودند، همه شان به دادستانی معرفی شوند! طرفدار این کار هستم. و اگر سربازان من نبود، سربازان حاجی صاحب احمدزی بود، همۀ شان به دادستانی معرفی شوند.»

با این همه، عبدالروف ابراهیمی، رییس مجلس نمایندگان گفت که باید مسله تیراندازی روز گذشته در محوطه شورای ملی، بررسی شود:«حادثه یی که شد، بسیار اسف بار بود؛ تمام وکیل صاحبان به تشویش شدند.»

همزمان با این، شماری از اعضای مجلس نمایندگان آوردن جنگ افزار توسط نگهبابان اعضای دیگر مجلس را انتقاد می کنند و هشدار می دهند که اگر جلوی آوردن این کار گرفته نشود، از شرکت در نشست های مجلس خود داری خواهند کرد.
گل پاچا مجیدی، عضو مجلس گفت: «هرکس با سلاح داخل پارلمان آمد من پارلمان را همان روز تحریم می کنم.»

از سوی دیگر، در سومین روز کار اعضای مجلس پس از تعطیلات زمستانی، آنان نتوانستند معاون دوم و دبیر نخست این مجلس را برگزینند.
برای معاونیت دوم، امیرخان یار، نعمت الله غفاری، اکبرستانکزی و دلاور ایماق و برای کرسی دبیرنخست، نواب منگل، صالح محمد سلجوقی و هیله ارشاد نامزد بودند.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مجلس
تیراندازی
نظرات بینندگان:

>>>   ننگ و نفرین به این حکومت.
ننگ و نفرین به این شورا.
همه قلدران جنگی با هم یکجا شده اند و برای مردم افغانستان سرنوشت می سازند.
همه ای شان نه شرم دارند و نه حیا. خداوند ما را از شر این قلدران نجات دهد.

>>>   دولت غیر قانونی پارلمان غیر قانونی اعضای دولت وپارلمان قاون گریز اند همین دولت وهمین پارلمان
ل ن


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است