تظاهرات پناهجویان هموطن در سوییس (عکس)
 
تاریخ انتشار:   ۰۰:۱۴    ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ کد خبر: 148387 منبع: پرینت

بیش از یکهزار تن از پناهجویان افغانستانی در هفته کذشته در مرکز برن پایتخت سوییس گردهم آمده و علیه برخورد غیر مساویانه دولت سوییس با مهاجرین اعتراض کردند.

این معترضان که تعداد آنها بیش از 1000 هزار تن برآورد شده در مرکز برن راهپیمایی کرده و شعار "با افغان ها برخورد غیر عادلانه و نابرابری صورت می گیرد سر دادند".
برخی از معترضان نیز پلاکاردهای در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود "همه ما انسان هستیم و دولت سوییس نباید بین ما انسان ها تفاوت به وجود بیاورد و کارت نمبر "اف" که نشانه منفی است به افغانستانی ها درنظر گرفته شود".

به گزارش اسپوتیک، چند تن از مظاهره چیان در مصاحبه با خبرنگاران داخلی و خارجی از دولت سوییس خواستند تا در "اف" اجازه سفر را بدهند و اعتبار "اف" را از قبل اندکی بیشتر کنند تا اینکه مهاجرین بتوانند توسط اف سیمکارت، وسایل نقلیه و تلفن های همراه طوری قسطی و نقدی خریداری کنند.

به گفته اینها دولت سوییس بیشترین کارت نمبر "اف" را به افغانستانی ها درنظر می گیرد که توسط این کارت امکان سفر به هیچ یکی از کشورهای اروپای نیست و همچنان با داشتن این کارت هیچ اعتبار نزد سوییسیان ندارند و به گفته اینها شهروندان سوییس کارت نمبر اف را به دیده منفی میبینند.

سوییس کشوری با 8 ملیون جمعیت اش در اروپای غربی موقعیت دارد و این کشور در پذیرفتن مهاجرین برخی از کشورهای آسیای و آفریقای سختگیر و دیر پذیر است.

کارت نمبر "اف" از جمله کارت های بی اعتبار در سوییس است که با داشتن این کارت مهاجرین حتی اجازه سفر به خارج از سوییس را ندارند و نمی توانند با کارت نمبر "اف" سیمکارت و وسایل نقلیه خریداری کنند.

صبور نادم از سوییس


تظاهرات پناهجویان هموطن در سوییس

این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سوییس
پناهجویان
نظرات بینندگان:

>>>   اگر در افغانستان می بودند می گفتند ما همه مسلمان استیم چرا برخورد تبعیض آمیز صورت می گیرد، اما وقتی به اروپا می رسند می دانند که انسان ها در هر دین و آیین که باشند قابل قدر استند.
لقمان


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است