روسیه: آمریکا به دنبال تقسیم سوریه است
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۴۷    ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ کد خبر: 148414 منبع: پرینت

معاون وزیر دفاع روسیه گفت، آمریکا با وجود تعهدات در حفظ تمامیت ارضی و استقلال سوریه تلاش می‌کند تا این کشور را تقسیم کند.

الکساندر فومین، معاون وزیر دفاع روسیه در گفتگو با روزنامه "کراسنایا زوزدا" گفت: تمایلات آمریکایی‌ها کاملا مشخص است. آنها به دنبال تقسیم سوریه هستند در حالی که پیشتر قول داده بودند تا تمامیت ارضی و یکپارچگی این کشور را حفظ کنند. نیروهای تحت کنترل آمریکا با شبه‌ نظامیان گروه تروریستی داعش همکاری می‌کنند و این اقدام بار دیگر تحت کنترل و هدایت آمریکایی‌ها صورت می‌گیرد. واشنگتن از جدایی طلبان که از اقلیت‌های جامعه سوریه هستند، حمایت می‌کند. آنها با تشکیلات مسلح اقلیت‌های قومی شامل کردها این بازی را آغاز کرده‌اند. در حالی که می‌گویند به دنبال ایجاد یک منطقه امنیتی تحت کنترل این تشکیلات مسلحانه هستند که گفته شده تعدادشان ۴۰ هزار نفر است.

وی در ادامه مصاحبه خود گفت: اولویت جدید رهبری سیاسی - نظامی ناتو ارتقای یک زیرساخت لجستیکی و حمل و نقل در داخل اروپا و ایجاد منطقه "شنگن نظامی" است. این هدف برای استقرار سریع نیروهای نظامی در مرزهای روسیه انجام می‌گیرد.

این مقام مسوول وزارت دفاع روسیه ادامه داد: در بخش‌های مختلفی از اروپا انبارهای تسلیحات، مهمات و منابع غذایی برای استقرار سریع نیروهای بیشتر و نیز هشت مرکز هماهنگ کننده برای استقرار نیروها در لهستان، رومانی، مجارستان، بلغارستان، اسلواکی، لیتوانی، ‌لتونی و استونی ایجاد شده است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
روسیه
سوریه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است