انفجار های مشکوک زنجیره‌ای در تگزاس
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۵۵    ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ کد خبر: 148419 منبع: پرینت

مقام‌های پولیس در شهر «آستین» در ایالت تگزاس آمریکا می‌گویند در سه حادثه مرتبط به هم سه بسته انفجاری منفجر شده که بر اثر آن دو نفر کشته شده و دو زن مجروح شده‌اند.

بعد از انفجار دو بسته در خانه‌های مسکونی در شهر «آستین»، مرکز ایالت «تگزاس» آمریکا، یک نوجوان کشته شد و دست کم دو زن دیگر به شدت مجروح شدند.

مقام‌های پولیس در آمریکا این دو انفجار را با انفجار جداگانه‌ای که حدود دو هفته پیش اتفاق افتاد و در جریان آن یک نفر کشته شد، مرتبط می‌دانند.

پولیس «آستین» اعلام کرد تماس تلفنی درباره انفجار اول را ساعت ۰۶:۴۵ صبح به وقت محلی درباره یکی از محله‌های واقع در شمال شرق این شهر دریافت کرد. در این حادثه نوجوانی ۱۷ ساله بسته‌ای را جلوی درب منزل پیدا کرد، آن را به داخل خانه آورد که بسته بعد از باز کردن در آشپزخانه، منفجر شد.

«برین مانلی»، رییس اداره پلیس «آستین» گفت: «این انفجار بسیار شبیه انفجار دیگری است که روز ۲ مارس در آستین به وقوع پیوست.»

رییس پلیس، در یک کنفرانس خبری دیگر گفت این اداره ساعت ۱۱:۵۰ دقیقه صبح هم تماس‌هایی درباره یک تماس دیگر در جنوب شرق آستین دریافت کرده است.

در این حادثه، که حادثه دوم بود، یک زن مسن ۷۵ ساله نیز بعد از باز کردن بسته‌ای که بیرون منزلش پیدا کرده بود به شدت مجروح و در بیمارستان بستری شد.

علت وقوع این حملات هنوز مشخص نیست، اما پولیس با توجه به نژاد قربانیان گفته احتمال دارد که ممکن است نفرت‌های نژادپرستانه انگیزه حمله باشد.

فردی که در حمله ۲ مارس کشته شد و نوجوانی که کشته شد هر دو سیاه‌پوست بودند. زن مسنی که مجروح شد هم هیسپانیک (اسپانیایی‌تبار) است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
تگزاس
انفجار زنجیره ای
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است