اسماعیل خان: در هرات نمی توانید باجگیری قومی کنید
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۵۰    ۱۳۹۶/۱۲/۲۴ کد خبر: 148601 منبع: پرینت

هرات خانه همه اقوام افغانستان است.

محمد اسماعیل خان رهبر جهادی امروز پنجشنبه 24 حوت 96 در مراسم گرامیداشت از سالروز قیام مردم هرات گفته است که هرات خانه همه اقوام افغانستان است و هیچ کس نمی تواند در این ولایت باج گیری قومی کند.

این رهبر جهادی، درخصوص ناامنی های اخیر در فراه نیز اظهار کرد که مجاهدین هرات آماده هستند تا به ناامنی های فراه پایان دهند.

وی در این نشست از مواضع والی بلخ حمایت کرده و تصریح کرده است که وی باید هر فیصله ای را در مشورت و هدایت حزب جمعیت انجام دهد.

اسماعیل خان با بیان اینکه حکومت با بحران مشروعیت مواجه است از جامعه جهانی خواست تا از حمایت حکومت وحدت ملی دست بردارند.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اسماعیل خان
24 حوت
نظرات بینندگان:

>>>   افرین امیر همین سر وقت است در کنار تو هزاران مجاهد هرات زمین است فقط پیش باش

>>>   امیر صاحب امیدوارم که همیشه موفق وکامیاب باشید.
تا وقتی که پارت غربی ها در افغانستان در قدرت باشند شما با حزب جمعیت و تمام احزاب که مخالف غرب هستند در انزوا خواهید بود. در حقیقت پارت شرق وجود ندارد اگر هم باشد نه پول دارد و نه قدرت، پس کی ازشما ها دفاع خواهد کرد؟ ایران؟ روسیه؟ چین؟ کدامشان از شما راضی است؟ به نظر من هیچ کدام.
حزب جمعیت که همیشه اعضایش بخاطر چوکی و پول همدیگر میفروشند، مثال: وقتی فهیم وزیر دفاع بود با کرزی تبانی کرد عساکر را درشیندند پیاده کردند و شمارا از قدرت سرنگون کردند.

>>>   امیر ... شما در وقت به اصطلاح جهاد تان صدا میزدید که ما سبزه نیستیم دوباره برویم حالا چطور این جرعت را پیدا کردید حالا فهمیدید که بعضی سبزه های ناکاره. هم دوباره نمیروید.

>>>   محمدعمر هژیر
محمد اسماعیل خان:رئیسان جمهور و اجرائیه استعفا دهند/از استاد عطا حمایت می‌کنیم
در مراسمی که به مناسبت بیست و چهارم حوت،سالروز قیام مردم ولایت هرات در سال 1357، محمداسماعیل، یکی از رهبران جهادی از سران حکومت وحدت ملی خواست که تا سه ماه دیگر استعفا دهند.به گفته او موجودیت رئیس جمهور و رئیس اجرائیه در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری، زمینه ساز تقلبی بزرگتر خواهد بود و کشور را به سمت نزاع می‌برد. محمد اسماعیل خان، حکومت فعلی افغانستان را فاقد مشروعیت و کارا بودن خواند و از جامعه جهانی هم خواست که از این حکومت بیشتر از این دفاع نکند.
به گفته او کشور در سه سال گذشته به سمت بحران‌های عمیقی رفته است و نیاز دارد تا رهبران حکومت وحدت ملی انصاف را پیشه کنند و به ملت افغانستان رحم کنند.
اسماعیل خان می‌خواهد که رهبران حکومت وحدت ملی از سمت خود استعفا بدهند و بگذارند که حکومت موقت یک ساله تشکیل شود.
وی حتی از آنان خواسته تا در انتخابات آینده هم خود را کاندید نکنند و بی طرفانه بر آن نظارت داشته باشند.
او گفت: "یقین دارم با موجودیت هر دوی آنها انتخابات به خوبی برگزار نخواهد شد و قناعت مردم حاصل نمی‌شود."
او همچنین انتقادهایی هم از جامعه جهانی کرد و خواسته‌هایی را بیان داشت.
خواسته او از جامعه جهانی این است که دیگر مجاهدین را تفنگ سالار نخوانند و سعی کنند که به این قشر نزدیک‌تر شوند.
این فرمانده سرشناس جهادی خطاب به کشورهای خارجی حاضر در افغانستان می‌گوید که اگر خواسته باشند که مجاهدین را از ملت و دولت جدا بسازند و بدانند که حالت اروپا و غرب از روس‌ها بهتر نخواهد شد.
وی علت زیاد شدن معتادان، که به گفته او به 4میلیون نفر رسیده است و همچنین فقر، بیکاری و هجرت که به اوج خود رسیده است را حضور کشورهای غربی در کشور عنوان می‌کند.
اسماعیل خان در ادامه صحبت‌هایش از وضعیت امنیتی فراه هم یاد کرد و گفت که اگر دولت نمی‌تواند به بحران فراه خاتمه دهد، مجاهدین آماده هستند تا میدان بیایند.
وی موضوع فراه را حیاتی خواند و گفت که کشته شدن تعداد زیادی سرباز در اندک روزها و هجرت مردم آن ولایت به دلیل جنگ و ناامنی به هرات، جفای بزرگی است که در حق آنان صورت می‌پذیرد.
او علاوه کرد که سکوت رهبران حکومت وحدت ملی در این رابطه غیرقابل تحمل است و از آنان خواست تا در تامین عدالت و آوردن صلح و ثبات در کشور تلاش کنند.
وی همچنین در صحبت‌هایش از تذکره‌های الکترونیکی هم یاد کرد و افزود: بهتر است تا حکومت، مردم کشور را به نام قومیت از یکدیگر جدا نکند.
به گفته او تفرقه‌های قومی و مذهبی در ولایت هرات جای ندارد و مردم این ولایت باید این فضای صلح را خوب حفظ کنند.
او از حکومت وحدت ملی چنین تقاضا کرد که استبداد را در هرات کنار بگذارند و به مردم هرات مانند سایر ولایت‌ها حق بدهد.
وی هرات را افغانستان کوچک نامید و گفت که نقش این ولایت در اداره‌های دولتی بسیار ضعیف است.
این رهبر جهادی، ارگان‌های امنیتی را مثال زد و گفت: "در نظام حتی یک فرمانده و رئیس امینت و فرمانده قول اردو از هرات نداریم."
وی همچنین دفاعیه استاد عطا محمد نور را بر حق خواند و گفت که این دفاعیه حق مشروع مجاهدین و جمعیت اسلامی افغانستان است.
او از حکومت خواسته تا در حل این موضوع عادلانه اقدام نماید و نگذارد این قضیه به تنش بینجامد.
در مقابل از استاد عطامحمد نور هم تقاضا کرد که در دفاعیه خود ثابت قدم باقی بماند و بدون مشورت با رهبری جمعیت اسلامی به تنهایی تصمیم نگیرد.
محمداسماعیل خان همچنین پیام نسبتا کم سابقه‌ای را هم به مخالفان دولت فرستاد.
اگر با حکومت کنار نمیایید، با مجاهدین مذاکره کنید.
جمهور

>>>   اسماعیل خان: در هرات نمی توانید باجگیری قومی کنید!!!!!!! و اگر کردید ان عمل را که با طالبان انجام دادم با غنی نیز انجام خواهم داد!انروز که طالب به سمت هرات هرکت کرد چرا تسلیم شدی! چرا زنده هستی
...
هراتی اصیل


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است