پناهجویان غیرقانونی در ترکیه دستگیر شدند
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۳۲    ۱۳۹۷/۱/۵ کد خبر: 149002 منبع: پرینت

س ترکیه طی هفته گذشته 618 مهاجر و پناهجوی خارجی را که قصد عبور غیرقانونی به یونان، بلغارستان و سایر کشورهای اروپایی از طریق ترکیه را داشتند، در شهرهای مختلف این کشور دستگیر کرد.

ه گزارش خبرگزاری آناتولی، پناهجویان دستگیر شده، تبعه کشورهای افغانستان، سوریه، ایران، پاکستان، لیبی، الجزایر، فلسطین، عراق، بنگلادش و اریتره بودند.
بنا بر اعلام این رسانه، ماموران پلیس ترکیه این مهاجران را در شهرهای ارزروم، ادیرنه و کریک قلعه دستگیر کرده اند.

بر اساس قرارداد بین ترکیه و اتحادیه اروپا که در سال 2016 میلادی به امضا رسید، مقرر شده است که ترکیه جلوی مهاجرت پناهجویان به سمت اروپا را بگیرد.
کمیسیون اتحادیه اروپا اواخر اسفند 96، پیشنهاد بسته جدیدی برای حمایت از پناهجویان به مبلغ سه میلیارد یورو را به ترکیه ارایه کرد.

اتحادیه اروپا پیش از این و در سال 2016 ارایه بسته حمایتی سه میلیارد یورویی را به ترکیه تصویب کرده بود که بنا به اعلام مقامات ترکیه، تاکنون تنها 850 میلیون یورو از این مبلغ پرداخت شده است.

سواحل ترکیه در دریای مدیترانه و به خصوص دریای اژه مابین ترکیه و یونان از جمله معابر دریایی انتقال پناهجویان و از محل های عبور غیرمجاز و پرمخاطره مهاجران به سمت اروپا و یونان محسوب می شود.
انتقال مهاجران به سمت اروپا در مسیرهای دریایی با استفاده از قایق ها و تجهیزات غیراستاندارد انجام می شود.

انتقال مهاجران غیرقانونی به اروپا توسط گروه های قاچاق انسان انجام می شود که با مخاطره غرق شدن در آب دریا و نیز گرفتار شدن در دست قاچاقچیان انسان و دزدان دریایی همراه است.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پناهجویان
ترکیه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است