چین: مذاکره با آمریکا فعلا غیر ممکن است
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۳۰    ۱۳۹۷/۱/۲۱ کد خبر: 149606 منبع: پرینت

مقام های چینی اعلام کردند که مقصر اصلی بروز جنگ تجاری بین پکن و واشنگتن مقام های آمریکایی هستند و در شرایط کنونی برگزاری مذاکره تجاری با آمریکا غیرممکن است.

به گزارش رویترز، پکن به انتقادات خود علیه آمریکا شدت بخشید و واشنگتن را مقصر اصلی جنگ تجاری بین چین و آمریکا معرفی کرد و گفت: با توجه به وضعیت فعلی، برگزاری مذاکرات بین دو طرف غیرممکن است.

این اظهارات پس از آن از سوی مقام های چینی مطرح شد که ترامپ پیش‌بینی کرد: مقام های چینی از مواضع خود عقب‌نشینی خواهند کرد. ترامپ ابراز امیدواری کرد که دو طرف بتوانند مشکلات خود را از طریق مذاکرات و گفتگو حل کنند.

محققین و رسانه‌ های دولتی چین معتقدند که تاثیر اقدامات آمریکا بر دومین اقتصاد بزرگ جهان قابل توجه نخواهد بود و اقدامات ترامپ در حوزه تجارت را ناشی از اختلالات روحی ترامپ عنوان کرده‌ اند.

گنگ‌شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین در یک کنفرانس خبری، گفت: در شرایط کنونی دو طرف و یا حتی با حضور طرف‌ های بیشتر امکان مذاکره ندارند.

گنگ گفت: آمریکا از یک طرف بر طبل تهدید اعمال تحریم علیه پکن می‌ کوبد و از سوی دیگر می‌ گوید که می‌ خواهد مذاکره کند.

وی تاکید کرد: مسوولیت جنگ تجاری و اختلافات ایجاد شده به طور کامل بر عهده مقام های آمریکایی است.

کیان‌کمینگ معاون وزارت بازرگانی چین نیز طی سخنانی گفت: پکن نمی‌خواست که در جنگ تجاری در مقابل آمریکا قرار گیرد، اما از رویارویی با این کشور نیز ترسی ندارد. هم اکنون تمام توجهات معطوف به کنفرانس بوآیو است که قرار است در استان جنوبی هاینان چین طی هفته جاری برگزار شود.

بر اساس برنامه‌ ریزی‌ های انجام شده رییس جمهور چین و کریستین لاگارد رییس صندوق بین‌المللی پول در این اجلاس سخنرانی خواهند کرد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
چین
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است