استفاده از پول مجازی در پاکستان ممنوع شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۰۷    ۱۳۹۷/۱/۲۱ کد خبر: 149618 منبع: پرینت

بانک مرکزی پاکستان با انتشار دستورالعملی از تمام شرکت‌ ها و سازمان‌ ها، موسسات مالی و اعتباری همچنین ارایه دهندگان خدمات مالی خواست استفاده از ارزهای دیجیتال یا پول مجازی را متوقف کنند.

طبق اعلام بانک مرکزی، پاکستان هر نوع صدور، فروش، خرید مبادله یا سرمایه‌گذاری به صورت بیت کوین، لیتکوین، پاک کوین، ون کوین، داس کوین از نظر دولت غیر قانونی است و علیه افرادی که در این زمینه فعال باشند اقدام خواهد شد.

در ادامه این دستورالعمل هشدار داده شده بانک مرکزی هیچ مجوزی برای استفاده از پول مجازی برای سرمایه‌گذاری، پرداخت و دریافت مطالبات توسط شرکت‌ های حقیقی، حقوقی یا اشخاص صادر نکرده است.

ارز دیجیتال یا پول مجازی نوعی پول الکترونیک و رمز گذاری شده است. بیشتر ارزهای دیجیتال به منظور حذف واسطه ها و ناشناس بودن طراحی شده اند.

ارزهای دیجیتال، ارزهایی هستند که از رمزنگاری برای انتقال در اینترنت استفاده می کنند، ولی گفته می شود رمزنگاری های ارزهای دیجیتال غیرقابل هک و پیگیری هستند.

پاکستان به دلیل مشکلات بیت کوین مانند فرار مالیاتی، پولشویی، تاثیر مخرب در اقتصاد و مشخص نبودن مالکیت آنها، استفاده از ارزهای دیجیتالی و پول مجازی را ممنوع کرده است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پاکستان
پول
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است