گستردگی روابط مخفیانه سعودی ها با صهیونیست ها
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۱۰    ۱۳۹۷/۱/۲۲ کد خبر: 149669 منبع: پرینت

احمد الاسدی روز چهارشنبه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت که عربستان سعودی هر چند هنوز بطور رسمی رژیم صهیونیستی را به رسمیت نشناخته اما روابط و توافقات زیرمیزی و مخفیانه سعودی ها با این رژیم غاصب به مراتب گسترده تر و زشت تر از روابط آشکار و علنی است.

دبیرکل این گروه مقاومت تابع تشکیلات بسیج مردمی (الحشد الشعبی) و سخنگوی گروه انتخاباتی 'الفتح' عراق اضافه کرد که شخصا علاقه ای به رژیم عربستان سعودی ندارد اما هنوز این رژیم و حتی شخص محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به شکل رسمی جرات نکرده اند حمایت خود را از رژیم صهیونیستی اعلام کرده یا آن را به رسمیت بشناسند.

به گفته سخنگوی سابق الحشد الشعبی در عین حال برخی رفتارها از جمله گشایش آسمان سعودی به روی خطوط هوایی رژیم صهیونیستی نشان می دهد که توافقات زیرمیزی و مخفیانه بین این دو رژیم بسیار گسترده تر است.

الاسدی درخصوص اتهامات سعودی ها به ایران گفت که حداقل درباره عراق می توانم تاکید کنم که سیاست های سعودی ها در طول 15 سال گذشته از سقوط رژیم صدام تاکنون نقشی تنش زا و نه آرامش آفرین بوده است. سخنگوی گروه انتخاباتی الفتح تاکید کرد که ما در عراق در طول این مدت بسیار از سیاست های تنش زای سعودی ها رنج کشیده ایم.

وی با اشاره به رویکرد جدید دولت عراق برای عادی سازی روابط با عربستان سعودی گفت: اگر قرار است مناسبات متوازنی با سعودی ها ترسیم شود باید عاملی برای پایان دادن به حمایت های مستقیم و غیرمستقیم ریاض از تروریزم در عراق باشد.

در همین حال به گزارش ایرنا محمد بن سلمان در جریان سفر اخیر خود به آمریکا ادعاهای مختلفی را در رسانه های آمریکایی مطرح کرد و مدعی شد که ایران عامل ناامنی در منطقه است این درحالی است که سعودی ها در طرحی با عنوان 'سپر جزیره' در بحرین دخالت نظامی کرده و با ادعای دفاع از دولت قانونی (مستعفی) این کشور بیش از سه سال است که جنگ ویرانگری بر کشور یمن تحمیل کرده اند.

علاوه بر این حمایت سعودی ها از تروریست ها و تخریبگران در عراق و سوریه و حمایت آشکار از حمله نظامی به لیبی و تلاش اخیر این رژیم برای ناآرام کردن لبنان و ربودن چند روزه نخست وزیر این کشور بخش هایی از سیاست های ویرانگر سعودی ها در منطقه است.

علاوه بر این محمد بن سلمان در جریان مصاحبه های خبری که با رسانه های آمریکایی داشته به صراحت اعتراف کرده است که از مذهب منحرف و خشن وهابیت در جریان جنگ سرد به نفع آمریکا در منطقه استفاده کرده است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عربستان
صهیونیست
تروریزم
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است