احتمال حمله آمریکا به سوریه بالا گرفت
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۰۶    ۱۳۹۷/۱/۲۲ کد خبر: 149674 منبع: پرینت

آنطوان چاپلین در روزنامه روسی "سفوبودنایا بریسا" در مورد دلایل تازه غرب برای دست داشتن مسکو در حملات شیمیایی در سوریه نوشت: صبح روز دوشنبه پایگاه وابسته به سلاح هوایی سوریه در حمص مورد حمله موشکی قرار گرفت.

سفوبودنایا بریسا اضافه کرد: در ادامه وزارت دفاع آمریکا تصریح کرد رابطه ای با این حمله نداشته اما در حال بررسی امکان مجازات دمشق است چرا که مدعی است ارتش سوریه در شهر دوما از سلاح شیمیایی استفاده کرده است این مساله به معنای تهدید روسیه و ایران است.

بدیهی است در شرایطی که روسیه مدارکی مبنی بر دست نداشتن در جریان مرگ جاسوس اسکریپال را ارایه کرده غرب اکنون به دنبال دلایل جدیدی برای تشدید فشار نظامی دیپلماتیک بر روسیه است.

در همین رابطه میخاییل روشین کارشناس مرکز مطالعات شرقی وابسته به آکادمی علوم روسیه می نویسد: فریادها در مورد حمله شیمیایی در زمانی به اوج خود رسیده است که آزادی غوطه شرقی بسیار نزدیک است بدین معنا این سر و صداها می تواند تلاشی واضح برای متوقف کردن عملیات غوطه باشد.

بهتر است به صورت قطعی بدانیم در دوما چه گذشته است اما برای تحقق آن لازم است نخست دوما کاملا آزاد شود در این صورت است که فرصتی برای فهم واقعیت دست می دهد. ممکن است اطلاعاتی که در مورد حمله شیمیایی به این منطقه از سوریه وجود دارد ساختگی و مزخرف باشد و در این میان آمریکا و انگلیس بیشترین سود را می برند چرا که توطیه چینی های آنها علیه روسیه در مورد سکریبال فرو پاشیده است.

آیا ارتش آمریکا حمله جدیدی به مناطق مختلف سوریه ترتیب می دهد؟ هر چیزی ممکن است اما به عقیده من احتمال آن پس از حادثه خان شیخون اندک است. آنچه احتمال بیشتری دارد آمادگی ما برای دادن پاسخی به ضربه امریکا است.

متاسفانه احتمال چنین ضربه ای روزبروز بیشتر می شود بویژه با توجه به افزایش تهدیدات و حملات دولت های غربی و انگلوساکسونی به روسیه. امیدوارم تفکر ترامپ و دولتش سلامت خود را به دست آورد به اعتقاد من آمریکا می داند که واکنش و پاسخ روسیه به ضربه دوم به سوریه سخت و کوبنده خواهد بود در ادامه چنین درکی باید مانع از اقدام آمریکا در مورد ضربه دومی به سوریه شود.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حمله
آمریکا
سوریه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است