استقرار کشتی های آمریکا با صدها موشک در منطقه
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۰۶    ۱۳۹۷/۱/۲۲ کد خبر: 149675 منبع: پرینت

طبق اعلام نیروی دریایی آمریکا ناو هواپیمابر یواس‌اس هری اس. ترومنن امروز چهارشنبه برای انجام عملیات در خاورمیانه و اروپا در منطقه مستقر خواهد شد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه ناو هواپیمابر مذکور با همراهی هفت کشتی تهاجمی مسلح به موشک‌های کروز و 6500 ملوان در حال حرکت است. این ناو در بخش اول از سفرش در کنار ناوچه آلمانی اف‌ جی‌ اس هسن خواهد بود.

یواس‌اس هری اس ترومن قرار است جایگزین گروه تهاجمی یواس‌اس تیودور روزولت شود که اخیرا استقرار چهار ماهه آن در خاورمیانه تکمیل شد. در سال 2016 از عرشه ناو ترومن جنگنده‌ ها برای هدفگیری مواضع داعش در خاورمیانه به پرواز درمی‌ آمدند.

براساس گزارش‌ ها همچنین ناوشکن یواس‌اس دونالد کوک که مسلح به موشک‌ های هدایت‌ شونده است قبرس را ترک کرده و در حال حرکت به سمت شرق خاورمیانه است این کشتی جنگی کلاس آرلی بورک حامل 60 موشک تام‌ هاوک است.

تحرکات نظامی مذکور در شرایطی انجام می‌ شود که کاخ سفید به استفاده از گزینه نظامی علیه سوریه به بهانه حمله شیمیایی ادعایی در شهر دوما واقع در سوریه تهدید کرده است. دونالد ترامپ رییس‌ جمهور آمریکا گفته است در حال رایزنی با مشاورانش است تا برای پاسخ به این حادثه تصمیمگیری کند.

ترامپ روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: به لحاظ نظامی گزینه‌ های بسیار زیادی داریم و بزودی شما را مطلع خواهیم کرد.

ارتش روسیه که محل وقوع حمله شیمیایی ادعایی را مورد بازرسی قرار داده اما تاکید دارد "هیچ ردی" از تسلیحات شیمیایی یافت نشده است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کشتی نظامی
آمریکا
خاورمیانه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است