روزنامه مصری: ترامپ، دلالی بیش نیست
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۳۹    ۱۳۹۷/۱/۲۳ کد خبر: 149701 منبع: پرینت

روزنامه مصری «الشروق» درباره سیاست های رییس جمهوری آمریکا در منطقه نوشت: او تنها به فکر دلالی و کسب درآمد، امضای قرارداد و گرفتن پول عرب ها است و وضعیت مردم منطقه برایش هیچ اهمیتی ندارد.

«عماد الدین حسین» سردبیر الشروق در مقاله ای نوشت: دونالد ترامپ همواره به دنبال معامله و امضای قرارداد برای فروش تسلیحات ومحصولات آمریکایی و کسب درآمد است.

وی افزود: مشکل اینجا است که برخی عرب ها تصور می کنند او در پی نجات جان کودکان و زنان در دوما و غوطه شرقی سوریه است. در حالی که خودش یک سال پیش به بهانه وجود سلاح های شیمیایی دستور بمباران فرودگاه «الشعیرات» را در خان شیخون داد، اما بعدا مشخص شد این حمله در درجه نخست برای کمک به 'اسراییل' بوده است.

سردبیر الشروق در ادامه نوشت: ترامپ پس از تحولات اخیر در سوریه به بشار اسد حمله لفظی تندی کرد و پس از آن، برخی عرب های فریب خورده، با شادمانی، این گونه القا کردند که وی به زودی سوریه و فلسطین را آزاد می کند اما واقعیت این است که ترامپ سفارت کشورش را به قدس اشغالی منتقل و با عرب ها مانند کودن هایی رفتار می کند که در مقابل حمایت واشنگتن از آنها در مقابل تروریسم، یا دشمن های ساختگی، باید به آمریکا پول بدهند.

این نویسنده مصری اضافه کرد: ترامپ ادعا می کند آمریکایی ها داعش را 100 درصد شکست داده اند و به همین دلیل به زودی از سوریه خارج می شوند اما وقتی «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی در آمریکا از او خواست نیروهایش مدت بیشتری در سوریه بمانند، گفت پس شما باید هزینه هایش را پرداخت کنید.

سردبیر الشروق در ادامه نوشت: ترامپ آشکارا مواضع خود را اعلام می کند و با کسی تعارف ندارد، اما متاسفانه برخی عرب ها همچنان به چشم نجات دهنده بیت المقدس به وی می نگرند.

حسین در ادامه افزود: غربی ها اکنون می خواهند بازیگر اصلی در سوریه ومالک بخشی از غنایم باشند.همچنین برای کمک به 'اسراییل' مانع نزدیکی نیروهای ضد اسراییلی به جولان شوند.

سردبیر روزنامه الشروق مصر در پایان نوشت: یادمان باشد این 'اسراییل' بود که دو روز پیش، سوریه را بمباران کرد. ساده لوحی است اگر فکر کنیم بنیامین نتانیاهو (نخست وزیر اسراییل) برای حمایت از زنان و کودکان غوطه، آنجا را بمباران کرده است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
ترامپ
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است