ترامپ حق دخالت نظامی در سوریه ندارد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۱    ۱۳۹۷/۱/۲۳ کد خبر: 149702 منبع: پرینت

سناتور «برنی سندرز» تاکید کرد که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا «اختیارات قانونی» برای افزایش دخالت نظامی این کشور در سوریه ندارد.

به گزارش تارنمای هیل، سندز در بیانیه ای اعلام کرد: ترامپ اختیار قانونی برای گسترش جنگ در سوریه ندارد. اگر کنگره است که تعیین می کند کشور ما به جنگ برود یا نه. کنگره نباید این مسوولیت را از خود سلب کند.

این سناتور مستقل اهل ایالت ورمونت افزود: اگر رییس جمهوری معتقد است که گسترش جنگ در سوریه ثبات را به منطقه می آورد و از منافع آمریکا حمایت می کند، او باید با ایده هایش به کنگره بیاید.

«مایک لی» سناتور جمهوریخواه از ایالت یوتا هم روز دوشنبه گفته بود که اگر قرار است از نیروی نظامی استفاده شود، «رییس جمهوری آمریکا قبل از استفاده از نیروی نظامی باید به کنگره بیاید و درخواست مجوز کند».

اظهارات سندرز و مایک لی در حالی است که گفته می شود ترامپ درحال بررسی پاسخ نظامی به گزارش های مربوط به استفاده از سلاح شیمیایی در منطقه «دوما» سوریه است.

آمریکا مدعی است که این اقدام توسط دولت بشار اسد رییس جمهوری سوریه انجام شده است اما دمشق همواره اتهام های غرب و تروریست ها در اینباره را رد کرده است.

آمریکا سال گذشته در پاسخ به ادعایی مشابه، 59 موشک به سوریه پرتاب کرد.

روزنامه نیویورک تایمز روز سه شنبه نوشت که ترامپ و مشاورانش درحال بررسی اقدامی تهاجمی تر از حمله سال گذشته هستند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترامپ
سوریه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است