جدیدترین موضع‌گیری ترزا می‌ علیه سوریه
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۰    ۱۳۹۷/۱/۲۳ کد خبر: 149704 منبع: پرینت

نخست وزیر انگلیس در جدیدترین موضع‌گیری علیه سوریه گفت، تداوم بکارگیری سلاح‌ های شیمیایی قابل قبول نیست و انگلیس با نزدیکترین متحدانش در این زمینه همکاری می‌ کند.

همزمان با شدت گرفتن تنش در سوریه و جنگ لفظی شدید آمریکا و متحدانش با روسیه بابت حمله‌ های شیمیایی صورت گرفته در دومای سوریه، «ترزا می» نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه درباره ادامه بکارگیری سلاح‌ های شیمایی در سوریه هشدار داد.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «اسکای نیوز» ترزا می‌ در این زمینه اظهار داشت: «تداوم بکارگیری سلاح‌ های شیمیایی قابل قبول نیست و انگلیس با "نزدیکترین متحدانش" همکاری می‌ کند تا شاهد باشد که مسببان جدیدترین حمله‌ های شیمیایی در سوریه چگونه پاسخ اعمال خود را می‌ بینند.»

نخست وزیر انگلیس روز دوشنبه نیز در اظهارنظری درباره حمله شیمیایی اخیر درسوریه، گفته بود که به‌کارگیری این سلاح‌ ها تحت هیچ شرایطی پذیرفتنی نیست و اگر مشخص شود حمله شیمیایی به «دوما» کار سوریه بوده، این دولت بشار اسد است که باید پاسخگو باشد.

این در حالی است که دولت‌ های سوریه و روسیه، اتهام‌ زنی‌ ها به دمشق درباره حمله شیمیایی به دوما واقع در غوطه شرقی را شدیدا رد کرده و آن را توطئه غرب می‌ دانند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترزا می‌
سوریه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است