نمایش لباس زنان در عربستان سعودی (عکس)
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۳۷    ۱۳۹۷/۱/۲۳ کد خبر: 149739 منبع: پرینت

شماری از زنان با آراسته با لباس‌ها و آرایش‌های گوناگون، با موهای رنگ‌های تاریک و موهای طلایی مانند اروپایی‌ها، در نخستین نمایش مد و فیشن در هوتل ریتز کارلون در ریاض لباس‌های شان را به نمایش گذاشتند.
مدل‌هایی که برای این نمایش آمادگی می‌گرفتند می‌گویند که برای آنان یک اتفاق جالب است که در یک کشور سنتی شاهی چنین برنامه‌ای برگزار می‌شود.

به گزارش طلوع، انیتا دمی کروسکا، یک مدل، گفت: «ما بسیار خورسند استیم به خاطری که این نخستین هفتۀ مد و فیشن در عربستان سعودی است. از این رو ما با این کار تاریخ می‌سازیم.»
محدودیت‌های اجتماعی در حکومت محمد بن سلمان تا حد زیاد برطرف شده اند. اما هنوزهم برخی از محدودیت‌ها پابرجا اند.

زنان در عربستان زمانی از خانه بیرون می‌شوند، حجاب برتن می‌کنند. با آمدن تغییرات اخیر در عربستان سعودی، زنان در شماری از شهرهای این کشور به کارگیری حجاب‌هایی با رنگ‌های گوناگون را آغاز کرده اند.
اما در نمایش لباس در ریاض، هیچ یک از مدل‌ها حجاب را به نمایش نگذاشتند.
این نمایش قرار بود ماه گذشته برگزار شود، اما از بهر مشکل ویزه برای مهمانان خارجی، به تعویق انداخته شد.

لیلا عیسی، رییس نهاد «شورای فیشن عرب»، گفت که قرار بود یک هزار و ۵۰۰ تن به شمول ۴۰۰ تن خارجی در این برنامه اشتراک کنند.
او می‌گوید که امیدوار است این برنامه بتواند به عواید حکومت شاهی کمک کند و همچنان استعدادهای نهفته در این کشور را تبارز دهد.
او افزود: «زمانی که مردم به نمایش مد و فیشن به پاریس می‌روند، هوتل‌ها پیش از پیش گرفته می‌شوند و پر از مهمان هستند. من می‌خواهم مشابه این را در عربستان سعودی ایجاد کنم که دو بار در یک سال برگزار شود. می‌خواهم فرصتی را برای طراحان محلی فراهم کنم تا بتوانند کار‌های شان را به جهانیان به نمایش بگذارند.»

ناجا سعدی، طراح لباس از لبنان که برای اشتراک در این برنامه به ریاض رفته است، گفت: «بسیار افتخار می‌کنم که در نخستین نمایش مد و فیشن عربستان سعودی اشتراک می‌کنم. این بخشی از تغییر برای زنان این کشور است.»
نهاد شورای فیشن عرب می‌خواهد که برنامه‌های آموزشی فیشن را به زنان برگزار کند تا بتواند استعدادهای تازه را در این بخش رشد دهد.

یعقوب ابریان، مؤسس و رییس اجرایی این نهاد، گفت که بسیاری از عرب‌ها برای پیشبرد شخصیت کاری شان در بخش مدلینگ کشور شان را ترک می‌کنند اما این برنامه به آنان اجازه می‌دهد تا در کشور شان باقی بمانند.

کد (6)


نمایش لباس زنان در عربستان سعودی

نمایش لباس زنان در عربستان سعودی

نمایش لباس زنان در عربستان سعودی

نمایش لباس زنان در عربستان سعودی

نمایش لباس زنان در عربستان سعودی

این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
لباس زنان
عربستان
نظرات بینندگان:

>>>   لعنت برحاکیم سعودی ازبهترین نقطه زمین مکه مکرمه است ازبهترین پیامبرحضرت محمدصلی الله علیه وسلم است ودیگرازپاکان که گذشت ازاصحاب پیامبرچطورجرات کردن که درچنین جایگاه ایک همه مسلمانان جهان چشم امید رابه آنسودوختن حکومت ملعون سعدی چنین آزادی راترویج میدهد


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است