حکمتیار ادامه دهنده راه عبدالرحمن
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۳۲    ۱۳۹۷/۱/۲۶ کد خبر: 149781 منبع: پرینت

در تاریخ می خوانیم که عبدالرحمن وقتی از بخارا به مزارشریف آمد رابطه اش را که قبلا از طریق خواهر یا مادرش به نام "شاه ببو" با انگلیس ها تحکیم کرده بود پیش از رسیدن به تاج و تخت کابل در مزار تصمیم گرفت که هزارستان را فتح و مردم این مناطق را از صحنه هستی حذف نماید.

از قراین برمی آید که گلبدین در همان غارهای پنهان تصمیم گرفت که چگونه هزاره ها را در شهر کابل به محاصره بکشاند. گلبدین کاملا آگاهانه دارالامان را بعنوان محل سکونت خود انتخاب کرد چون پایگاه سنتی او چهارآسیاب لوگر بود علاوه بر عقبه لوژستیکی در صورت فشار از این مسیر به سادگی می تواند خود را ازمعرکه بیرون بکشد از سوی دیگر تصاحب زمین های کوه قوریغ که مشرف به دشت برچی است یک پلان سنجیده شده در تبانی با حلقات شوونیستی ارگ است که بدینسان هزاره ها در محاصره کامل قرار بگیرند.

بنابراین هزاره ها از سران گرفته تا صفوف برای دفاع از خود آماده باشند و نگذارند که دولت این زمین ها را به حزب اسلامی واگذار کند. در این راستا از فشار دولتی گرفته تا تظاهرات گسترده دریغ نکنند همچنان بطور عاجل باید با مشوره حقوق دانان عریضه ای به دولت بسپارند تا از طریق دادستانی دادخواست نموده و قضیه را به محکمه بکشانند چرا برای حزب اسلامی این زمین ها داده می شود؟

بفرمایید در شاه شهید و یا جاهای دیگر زمین توزیع کنید چشم بخیل کور اما هزاره ها به هیچ عنوانی نگذارند تا حتی یک بسوه زمین این مناطق به حزب اسلامی داده شود چه رسد به صدها جریب زمین. در برابر این ستم آشکار به مقصد سرکوب هزاره ها در شهر کابل به پاخیزید و از هر گزینه ای برای عقیم سازی این پلان شوم ارگ و گلبدین استفاده نمایید.

علی تقوایی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
تقوایی
حکمتیار
ارگ
مردم هزاره
نظرات بینندگان:

>>>   عبدالرحمن وطن را یک پارچه ساخت اما گلو آنرابه پاکستان تسلیم میکند

>>>   اول اینکه حزب اسلامی چه شاخ طلا دارد ویا تخم طلا میگذارد که به افراد این حزب زمین بدهند .واحزاب دیگر نگیرند .
یا که پاداش قتل عام 70هزار مردم کابل را میگیرد.
دوم اینکه اگر توافقی هم هست .که گفته همه را در یک جا زمین بدهند.
دوم اینکه مگر انها ملک پدری ندارند یا مهاجر هستند .
ابتدا باید تحقیق شود انها پاکستانی هستند یا خراسانی
سوم اینکه دوران پادشاهی و دیکتاتوری پایان یافته .
اگر نظام جمهوری است هر تصمیم باید با مشوره هنه ارگان های کشوراجرا شود .نه تصمیم یک یا چند نفر.
واینکه چرا کوی قوریغ جاهای خوب فراخ را گذاشته به کوه جای میدهند.

>>>   مردم هزاره یا مرگ یا آزادی دیگر وقت ان گذشته که یک قوم ناقل ومهاجر بیاید بر مردم اصیل کشور زور گویی کند.

>>>   مهاجران پشتون را به کشور اصلی شان پاکستان روانه کنید تا بر زمین های پدری شان خانه بسازند.

>>>   زمین اگر ملکیت شخص است دو لت بد کند ان را به حکمتیار یا هر کسی دیگری بدهد و اگر ملکیت خود دولت است و صا حبش هم دولت افغا نستا ن پس طبق قا نون اسا سی این مملکت هر شهروند حق دارد در هر نقطه افغا نستا ن زند گی کند این امر هیچ مشکلی ندارد خوب گپ است دولت با حزب اسلا می توافق کرده مردم حزب هم در خا رج و این زمین ها با ید توسط انسا نها اباد شود ئدر نها یت از این امر حما یت میکنیم با ید زمین ها به حزب اسلامی داده شود تا مهاجرت ها دیگر پا یان یا بد و مردم در کشور خود بود و با ش و زدند گی ارام دا شته با شند و به این کار امنیت نیز مستحکم تر میشود
زمری

>>>   به احزابی که درین پانزده سال ماین نگذاشتند ترور نکردند مزدوری پاکستانی هارا نکردند راکت نزدندهم زمین داده میشود ؟؟

>>>   در بین شما هزاره یک نفر مرد مجاهد مانند عبدالخالق پیدا نمیشود که این گلبدین راکیتیار این شجره زقوم جهنم را به جهنم بفرستد تا همه نسل آیدنده تان از شر این جنایتکار قاتل راحت شوند پس اگر همچو یک مرد قهرمان دربین شما و بی بینیها وجود ندارد باید خاموش سر جای خود نشته ذلالت آبدی و برده گی قوم فاشیست پشتونیزم را بنماینده گی قصاب افغانستان گلبدین راکیتیار و زمره همفکر خبیثش را بکشید.

>>>   خوب است كه تعادل اقوام غير كابلي در كابل بر قرار شود، كابلي هاي اصيل أقليت مظلوم شده اند، و هزاره ها اكثريت نفوس كابل ، و بعد از آن پنجشيري ها مقام دوم را دارند، كه حتي تمام كوه هاي شهر كابل را اشغال نموده اند، و مشكل عمده اين ناقلين در انتخابات است، تعداد زياد نماينده هاي كابل هم از اينها است ، و از ولايات أصلي شان هم نماينده ها تقلبي ميآيند.

>>>   خوب است که ادامه دهنده راه میخ کوب ها درسرمردم وتماشاگررقص مرده نیست

>>>   گلبیدین با شمشتو عادت کرده و حاا شمشتوی کابل را میسازد تا در مرکز آن گور خودش را آباد سازد.

>>>   پشتون مهاجرنیست جاسوسان ومزدوران بیگانه ها مهاجر اند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است