گرگ ها به هم حمله نکردند
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۱    ۱۳۹۷/۱/۲۶ کد خبر: 149785 منبع: پرینت

سرانجام آمریکا و متحدان آن اهدافی را در خاک سوریه مورد حملات هوایی و موشکی قرار دادند.

در این حملات نه مراکز استقرار روس‌ ها هدف قرار گرفت و نه روسیه برای جلوگیری از حملات آمریکا به دولت متحد خود کاری انجام داد. در مطلبی از این قلم که دو روز پیش تحت عنوان «چنگ و دندان گرگ‌ ها» پست شد تصریح گردید: "گرگان خوب می‌ دانند که حمله به یکدیگر به دریده شدن هر دو طرف می‌ انجامد آنان،دریدن دیگران را بلدند اما به خود آسیبی نمی‌رسانند".

با حملات آمریکا به سوریه بیش از پیش مشخص شد که روسیه رفیق قابل اعتمادی نیست همانطور که از گذشته مشخص شده بود دل خوش کردن به آمریکا نیز حماقتی بیش نیست. در اوت 2008 بین روسیه و گرجستان بر سر منطقه اوستیای جنوبی تنش ایجاد شد. در آن زمان آمریکا و ناتو گرجستان را تحریک کردند که به منطقه اوستیا حمله کند گرجستان نیز غافل از اینکه آمریکا و ناتو دوستان خوبی نیستند در 7 اوت 2008 در یک عملیات غافلگیرانه شهر «چخینوالی» مرکز اوستیای جنوبی را تصرف کرد.

فردای آن روز یعنی در 8 اوت 2008 روسیه در واکنش به حمله ارتش گرجستان بخشی از نیروهای خود را در مرز با اوستیا مستقر کرد سپس تانک‌های روسیه وارد شهر چخینوالی شدند و نیروهای گرجستان را مفتضحانه به عقب راندند و تعدادی را نیز ذلیلانه اسیر کردند که این صحنه از تلویزیون‌ ها پخش شد. گرجستان منتظر کمک آمریکا و ناتو بود اما ساعت‌ ها، روزها و هفته‌ ها گذشت ولی خبری از کمک آمریکا و ناتو برای دفع حملات روسیه نشد.

جالب است که متحدان اروپایی گرجستان نه تنها متحد خود را کمک نکردند بلکه یک سال بعد در سپتامبر 2009 در گزارشی که به دستور اروپا درباره جنگ گرجستان و روسیه تهیه گردید گرجستان در شروع جنگ با گلوله باران اوستیای جنوبی در 7 اوت 2008 مقصر شناخته شد. شبیه این حادثه در سال 2014 در اوکراین نیز رخ داد پس از آن که «ویکتور یانکوویچ» از ریاست جمهوری اکراین در فوریه 2014 توسط هواداران آمریکا و ناتو کنار زده شد غربگراها سرمست از پیروزی بر شهر کی‌یف پایتخت اکراین مسلط شدند.

کودتاچیان غربی به تصور اینکه آمریکا و ناتو را در کنار خود دارند به سمت شرق اکراین و شبه جزیره «کریمه» یورش بردند اما با واکنش شدید روسیه روبرو شدند نیروهای روسی در آغاز به شکل سربازان نقابدار و مسلح، ساختمان‌ های دولتی، پایگاه‌های نظامی و فرودگاه‌ های این شبه‌ جزیره را تصرف کردند سپس هفت هزار نیروی نظامی وارد این شبه‌ جزیره شده و عملا کنترل آن منطقه را به دست گرفتند.

پوتین رییس جمهور روسیه در 18 مارس 2014 رسما سند الحاق کریمه به روسیه را امضا کرد و این شبه جزیز را جزو جدایی‌ ناپذیر روسیه خواند در آن زمان آمریکا و متحدان آن فقط این عمل روسیه را محکوم کردند و هیچ اقدام دیگری انجام ندادند. گفتنی است که در جنگ اکراین صدها و بلکه هزاران تن از هواداران آمریکا و ناتو کشته شدند اما کاخ سفید و اروپا آن را نادیده گرفتند.

بامداد روز 14 آوریل 2018 زمان آن رسیده بود تا روسیه نیز همراهی آمریکا و اروپا را در جنگ گرجستان و اکراین جبران کند و فقط نظاره‌ گر حملات آمریکا و متحدان آن به سوریه باشد سخن آخر اینکه گرگ‌ ها به هم حمله نمی‌ کنند آنان دیگران را می‌ درند و یا دیگران را به دریدن وامی دارند اما به خود آسیبی نمی‌ رسانند.

محمد مرادی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مرادی
سوریه
آمریکا
روسیه
اروپا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است