سوری ها خواستار مقابله با حمله آمریکا شدند
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۳    ۱۳۹۷/۱/۲۶ کد خبر: 149792 منبع: پرینت

هزاران تن از مردم سوریه روز (شنبه) در یک اقدام خودجوش با برگزاری تظاهرات و اجتماع در خیابان های دمشق و سایر استان های سوریه حمله موشکی آمریکا، فرانسه و انگلیس به خاک کشورشان را محکوم کردند و خواستار مقابله با این حمله شدند.

به گزارش رسانه های سوریه، تظاهرکنندگان با در دست داشتن پرچم کشورشان از نظام و ارتش سوریه که متعهد شده تا از هموطنان خود در برابر تجاوز آمریکا و کشورهای غربی دفاع کند، حمایت کردند.

تصاویر منتشر شده در رسانه های سوریه حکایت از آن دارد که زندگی هم اکنون در میدان های عمومی دمشق به طور طبیعی و روزمره جریان دارد و بر اساس صحنه های پخش شده توسط شبکه تلویزیونی المیادین، بشار اسد رییس جمهور سوریه طبق معمول همیشه در قصر 'الشعب' به فعالیت های روزمره خود می پردازد.

آمریکا و کشورهای غربی به دنبال شکست تروریست ها در غوطه شرقی با ادعای استفاده از تسلیحات شیمیایی در دوما با انتشار موجی از اخبار گمراه کننده و دروغین و مطالب جعلی سوریه و روسیه را مورد تهدید قرار دادند.

آمریکا و همپیمانانش مانع از آن شدند که شورای امنیت سازمان ملل دو قطعنامه در همین خصوص صادر کند. قرار بود شورای امنیت در اولین قطعنامه خواستار انجام یک تحقیق بی طرفانه در مورد ادعای برخی از رسانه های گروهی و گروه های تروریستی در مورد استفاده از تسلیحات شیمیایی در دوما شود و در دومین قطعنامه خود از اعزام هیاتی از کارشناسان سازمان منع استفاده از تسلیحات شیمیایی به شهر دومای سوریه استقبال به عمل آورد.

آمریکا به همراه متحدانش انگلیس و فرانسه دمشق پایتخت سوریه را هدف حمله موشکی و هوایی قرارداد.

تروریست های سوری مدعی شده اند که شهر دومای سوریه شامگاه شنبه (18 حمل ماه) هدف بمباران شیمیایی قرار گرفته و ‏در جریان آن 75 نفر کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند‎.

دولت سوریه داشتن هرگونه دخالتی را در این حمله شیمیایی رد کرده و سفیر و معاون نمایندگی روسیه در سازمان ملل متحد هم ‏استفاده از سلاح شیمیایی را روش کثیف تروریست ها برای جلب توجه دانسته است‎.‎‏

به دنبال این حمله ادعایی، وزارت خارجه سوریه دعوت ‌نامه‌ ای رسمی برای سازمان منع تسلیحات شیمیایی فرستاد و از این سازمان درخواست کرد تا تیم تحقیقاتی خود را به دوما بفرستد تا در آنجا در باره استفاده از سلاح شیمیایی تحقیق کنند.

دمشق در پی توافقی که در سال 2014 صورت گرفت، تمامی تسلیحات شیمیایی خود را به نمایندگان سازمان ملل متحد و سازمان منع سلاح های شیمیایی تحویل داده است و تاکنون هیچ مدرکی دال بر نقض تعهدات دمشق ارایه نشده است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
سوریه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است