ایتالیا در حمله علیه سوریه شرکت نکرد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۰    ۱۳۹۷/۱/۲۶ کد خبر: 149794 منبع: پرینت

پایولو جنتیلونی نخست وزیر ایتالیا در پی حمله موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه، ضمن تاکید بر گفتگو و دیپلماسی برای حل بحران گفت: ایتالیا در حمله علیه سوریه مشارکت نکرد.

نخست وزیر ایتالیا روز شنبه افزود: رم در حمله علیه سوریه مشارکت نکرد و ما تاکید داریم که پشتیبانی لجیستیکی از امریکا در این مورد خاص به معنای آغاز حمله از ایتالیا نیست.

وی گفت: اکنون زمان تشدید درگیری ها نیست، بلکه پس از 7 سال جنگ وحشتناک در سوریه، اکنون لحظه ممنوع کردن کاربرد سلاح های شیمیایی و لحظه دیپلماسی و کار برای ثبات و جمع گرایی در سوریه است.

وی با اشاره به حمله آمریکا گفت: این حمله ای محدود و با هدف ضربه زدن به سلاح های شیمیایی بود که نمی تواند و نباید آغاز تشدید درگیری ها باشد.

آمریکا به همراه متحدانش (انگلیس و فرانسه)، به بهانه حمله شیمیایی در دومای سوریه دمشق پایتخت سوریه را هدف حمله موشکی و هوایی قرار داد.

تروریست های سوری مدعی شده اند که شهر دومای سوریه شامگاه شنبه (18 حمل ماه)، هدف بمباران شیمیایی قرار گرفته و ‏در جریان آن 75 نفر کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند‎.

دولت سوریه، داشتن هرگونه دخالتی را در این حمله شیمیایی رد کرده و سفیر روسیه در سازمان ملل متحد هم ‏استفاده از سلاح شیمیایی را روش کثیف تروریست ها برای جلب توجه دانسته است‎.‎‏

بدنبال این حمله ادعایی شیمیایی، وزارت خارجه سوریه دعوت ‌نامه‌ای رسمی برای سازمان منع تسلیحات شیمیایی فرستاده و از این سازمان درخواست کرده بود که تیم تحقیقاتی خود را به دوما بفرستد تا در آنجا درباره استفاده از سلاح شیمیایی تحقیق کنند.

دمشق در پی توافقی که در سال 2014 صورت گرفت، تمامی تسلیحات شیمیایی خود را به نمایندگان سازمان ملل متحد و سازمان منع سلاح های شیمیایی تحویل داده بود و تاکنون هیچ مدرکی دال بر نقض تعهدات دمشق ارایه نشده است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ایتالیا
سوریه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است