تل آویو نگران پیامد حمله آمریکا به سوریه است
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۲    ۱۳۹۷/۱/۲۷ کد خبر: 149850 منبع: پرینت

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که مسوولان ارتش اسراییل از عکس العمل احتمالی روسیه و ایران در قبال حمله های نظامی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه احساس نگرانی می کنند.

اسپوتنیک به نقل از روزنامه اسراییل هاآرتص افزود: اسراییل از این بیم دارد که عکس العمل احتمالی روسیه انجام آزادانه عملیات نظامی اش بر فراز سوریه را تحت تاثیر قرار دهد و عملیات ارتش اسراییل در کنترل منطقه را محدود سازد.

هاآرتص معتقد است که روسیه در پی این حمله، سوریه را به موشک های پیشرفته مجهز خواهد کرد و زمینه برای استقرار پدافند هوایی پیشرفته در خاک سوریه فراهم خواهد شد و این موضوع می تواند پرواز جنگنده های نیروی هوایی اسراییل را بر فراز لبنان تهدید کند.

اسراییل همچنین از این بیم دارد که این حمله، امضای قرارداد فروش سامانه موشکی پیشرفته ضد هواپیما و ضد موشک را به سوریه تسریع کند.

بر اساس این گزارش نگرانی های اسراییل به دلیل واکنش احتمالی ایران به حمله های اخیر در پی کشته شدن چند نیروی ایرانی در سوریه، افزایش یافته است.

آمریکا بامداد شنبه (25 حمل) به همراه متحدانش (انگلیس و فرانسه) به بهانه استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی در شهر'دوما' در 'غوطه شرقی'، 'دمشق' و 'حمص' را هدف حمله نظامی قرار داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه 'سانا'، در این حمله، 110 موشک به خاک این کشور شلیک شد که سامانه های ضد هوایی سوریه با موشک های متجاوزان آمریکایی در دمشق و حمص مقابله کردند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
سوریه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است