امیری: پدرام تیم ارگ را برنده انتخابات می داند
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۳    ۱۳۹۷/۱/۲۷ کد خبر: 149861 منبع: پرینت

پيام پدرام به صلاح الدين را می توان كوتاه اينگونه بيان كرد: تيم ارگ با تقلب و حمايت آمريكا برنده انتخابات رياست جمهوری است نيازی به تلاش برای پيروزی نيست و جنرال دوستم هم قابل اعتماد نيست.

مذاكرات يا رايزنی ها برای جلب و جذب افراد موثر در انتخابات مفيد واقع بينانه و بجا است. دوستم يكی از افراد اثرگذار در انتخابات پيش رو است و مذاكرات صلاح الدين با آن قابل درک و دفاع می باشد حتی اگر بارها دوستم اشتباه كند راه مذاكره را در رابطه با غيرپشتونيست ها نبايد بست زیرا ما نياز به اتحاد و همپذيري در مقابل دشمن مشترک داريم.

دوستم يكی از قربانيانی است كه پشتونيست ها دسيسه های زيادی را از زمان كرزی تا حالا عليه شخص خود دوستم و فرماندهان آن انجام داده اند از اينرو شايد اميدی بر اتحاد و يكپارچگی غيرپشتون ها در انتخابات پيش رو باشد.

به يقين اگر سران غيرپشتون در انتخابات متحد، يكپارچه و تحت رهبری كانديد واحد وارد رقابت انتخاباتی شوند و مصمم به گرفتن حق شان باشند نه تنها تقابل آمريكا و روسيه نمی تواند خللی در انتخابات ايجاد كند بلكه آمريكا سعی خواهد كرد با همين رهبران شمال كنار آيد زیرا دولت غنی پايگاه اجتماعی ندارد و در انتخابات مردم در صحنه حضور دارند و كشورها از ترس ملت مجبورند در تعامل بجای تقابل قرار گيرند.

اما متاسفانه اين رهبران سنتی ما هستند كه نمی دانند متحد بودن رمز پيروزی آنها است و چگونه حق مردم خويش را از حلقوم دزدان و غارتگران رای مردم در بياورند...

بلی حق با شما است دلت از بی برنامگی و بی هدف بودن اين رهبران بدون آرمانگرا گرفته و شرايط بعد تسليم شدن عطا هم برای آزاديخواهان بسيار وخيم است. از هم پاشيدگی حزب جمعيت، چند دستگی در ميان رهبران شمال، ساختار سمبوليک رياست اجرایی و جمع شدن يک عده در آنجا و يک تعداد خود فروخته ديگر در زير عصای اتمر همه اينها نگران كننده است اما با اين وجود مسایل مهم را كه نياز نيست همه بدانند نبايد از طريق صفحه مجازی بيان كرد.

آيا فرصت ديدار با صلاح الدين را نداشتی؟ آيا راه نداشت شرايط حساس را به دوستم گوشزد می كردی؟ اين وظيفه است كه می دانيد شرايط چگونه است آنهايی را كه نمی دانند متوجه كنيد و شما بعنوان يک مبارز روشنفكر در جامعه به مسایل با ديد بلند به افق بنگريد.

يک مبارز بزرگ انديش هيچ وقت باور شكست را در انديشه خود راه ندهد حتی اگر همه سر تسليم و تعظيم در برابر ظالمان فرود آورند. شخصا تلاش كنيد زير يک پرچم مردم را جمع كنيد نه پيام متفرق كننده و نااميدكننده صادر كنيد.

گل امیری


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پدرام
امیری
انتخابات
ارگ
نظرات بینندگان:

>>>   درست میگوید از همین حالا معلوم است حیف مصرف پول وضیاع وقت !

>>>   گل امیری جان من هر باری که نظریات خودت را میخوانم درک من این است که خودت ملنگ در لباس پلنگ ویا واضح تر بگویم دشمن در لباس دوست برعلیه حزبجمعیت اسلامی افغانستان و رهبر خردمند جوان ان اقای صلاح الدین خان ربانی و اقای عطامحمد نور ریس اجرایی زیرگانه و خاینانه هذف تان قرار داده و علیه انها تبلیغات منفی و سو میکنید دشمن دوست نما نقاب رویت چهره حقیقی ات راپنهان کردهنمیتواند و کوشش نکنید بانقاب بر چهره تان دروغ ها و تهمت های تانرا بخور طرفداران حزب جمعیت به رهبری خردمندانه اقای صلاح الدین خان ربانی بدهید این تلاش مذبوحانه تان بی فایده و بی اثر است کوشش هایتان چنانی که تا کنون بی اثر بوده در اینده نیز هم کدام اثر مثبت ندارد .

>>>   طوریکه در طول بیش از چهار دهه تحولات که درکشور بوقوع پیوسته میبینیم نقش بیرونی ها زیاد بوده رهبران مردم همیشه تماشاگر وابزار قرار گرفتند. تمام برنامه های بیرونی با بسیار موفقیت به پیش رفته .اینبار هم درصورتیکه مداخله قوی بیرونی صورت نگیرد برنامه انتخابات بخوبی بپایان خواهد رسید واشخاص مورد نظر تعین خواهد شد. زیرا تمام موانع داخلی مهار گردیده وکشور مسیر ترقی را نصیب خواهد شد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است