آمریکا از جنگ تجاری با چین ضرر می کند
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۳    ۱۳۹۷/۱/۲۷ کد خبر: 149865 منبع: پرینت

سی سی تی وی در گزارشی به تحلیل پیام رییس جمهوری چین در مجمع آسیایی بوآیو و واکنش آمریکا پرداخت.

شی جین پینگ رییس جمهوری چین در مجمع آسیایی بوآیو نطق مهمی ایراد و طی آن سیاست و تدابیر مهم درباره گسترش اصلاحات و درهای باز را تشریح کرد. سخنان شی جین پینگ در جامعه جهانی ارزیابی مثبتی به دنبال داشته است. دونالد ترامپ نیز واکنش نسبتا مثبتی نشان داد.

مفسر سی سی تی وی بر آن است تدابیر مهم چین در زمینه اصلاحات و درهای باز طبق سیاست و رهنمود تعیین شده کشور اتخاذ می شود.

همانطور که شی جین پینگ در سخنان خود اشاره کرد، طی 40 سال پس از اجرای سیاست اصلاحات و درهای باز، چین بر سیاست اساسی درهای باز پایبند بوده و با موفقیت تحولات بزرگ از وضعیت بسته و نیم بسته به درهای باز همه جانبه را برآورد کرده است، حالا چین به عناصر عمده تثبیت کننده و نیروی محرک رشد اقتصاد جهان تبدیل شده و برای امور بزرگ صلح و توسعه بشر سهم خاصی ادا کرده است.

در تفسیر سی سی تی وی همچنین آمده است: امروز یی گانگ رییس بانک مرکزی چین تدابیر مشخص و جدول زمانی گسترش درهای باز در صنعت بانکداری را اعلام کرد. این نشان می دهد که حرف چین همواره اعتبار دارد و عملی می شود.

اگر طرف آمریکا اصرار به جنگ تجاری داشته باشد، فرصت همکاری بیشتر دو طرف و فرصت گسترش درهای باز چین را از دست خواهد داد. ما از پیام مثبت خرسندیم اما در کنار شنیدن سخنان، باید عمل را هم ببینیم. کلید آن این است که شاهد عمل بعدی واشنگتن باشیم. امید است طرف آمریکا شرایط را به وضوح درک کند. خواستن بهای بیش از حد و خرید و فروش یک جانبه یا اجباری پذیرفتنی نیست.

توسعه هماهنگ، جریان اصلی پیشرفت جهان است، این نیازمند نظام تجارت چند جانبه است. با مخالفت با یک جانبه گرایی و پافشاری بر اصل سود متقابل، دسترسی به نتیجه برد– برد امکان پذیر است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
ترامپ
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است