محبوبیت نخست‌وزیر جاپان به 26 درصد رسید
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۵۳    ۱۳۹۷/۱/۲۷ کد خبر: 149869 منبع: پرینت

نتایج تازه ترین نظرسنجی نشان می دهد که میزان محبوبیت نخست وزیر جاپان که متهم به دست داشتن در رسوایی های مالی و سرپوش گذاشتن بر آنها است، با افت شدیدی روبرو شده است.

به گزارش رویترز، نتایج جدیدترین نظرسنجی و بررسی شبکه تلویزیونی خصوصی نیپون تی وی حاکی است که میزان محبوبیت شینزو آبه نخست وزیر جاپان به کمتر از 26.7 درصد رسیده است.

این پایین ترین نرخ محبوبیت نخست وزیر جاپان از زمان به قدرت رسیدن در دسامبر 2012 میلادی تاکنون است.

ادامه روند نزولی محبوبیت نخست وزیر ژاپن ابهامات زیادی را درباره این مساله به وجود آورده است که آیا وی می تواند برای سومین بار به عنوان حزب لیبرال دمکرات جاپان در انتخابات سپتامبر مقام نخست وزیری را برای یک دوره سه ساله دیگر کسب کند یا اینکه وی قبل از انتخابات مجبور به استعفا خواهد شد.

نظرسنجی دیگری که توسط خبرگزاری کیودو نیوز انجام شده نشان می دهد که میزان حمایت عمومی از شینزو آبه با 5.4 درصد کاهش به 37 درصد رسیده است.

رسانه های خبری جاپان اعلام کردند که یکی از مشاوران سابق شینزو آبه نخست وزیر این کشور به یکی از دوستان نخست وزیر کمک کرده است تا مجوز مربوط به احداث یک کلینیک دامپزشکی را دریافت کند و اکنون این پرونده به رسوایی بزرگ و جنجالی تبدیل شده است.

مشکلات داخلی شینزو آبه در حالی تشدید شده است که وی قصد دارد هفته آینده با ترامپ دیدار کند.

شینزو آبه هرگونه دستور و سفارش خاص به مقام های دولت جاپان برای اعطای مجوز به دوستش برای راه اندازی کلینیک دامپزشکی را رد کرده است.

نمایندگان مخالف دولت جاپان بارها خواستار استعفای شینزو آبه شده اند. آبه که از سال 2012 میلادی قدرت را در ژاپن در اختیار دارد، قصد دارد با پیروزی در انتخابات سپتامبر به وعده های خود برای احیای اقتصاد و تقویت قدرت دفاعی این کشور عمل کند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جاپان
ترامپ
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است