دستگیری 779 مهاجر غیر قانونی در ترکیه
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۰۳    ۱۳۹۷/۱/۲۷ کد خبر: 149872 منبع: پرینت

پولیس ترکیه اعلام کرد که طی هفته گذشته 779 مهاجر و پناهجوی خارجی که قصد عبور غیرقانونی به یونان، بلغاریا و سایر کشورهای اروپایی از طریق ترکیه را داشتند، در آب های دریای اژه و شهرهای مختلف این کشور دستگیر شدند.

به گزارش اعلام خبرگزاری آناتولی، پناهجویان دستگیر شده، تبعه کشورهای سوریه، الجزایر، عراق، پاکستان، افغانستان، توگو، آفریقای جنوبی، آنگولا، بنگلادش و نپال بودند.

بنا بر اعلام این رسانه، ماموران پولیس و ژاندارمری ترکیه مهاجران را در آب های دریای اژه نزدیک سواحل شهرستان های دیکیلی استان ازمیر، دیدیم استان آیدین و کوش آداسی و شهرهای بالیکسیر، ادرینه، قرقلرایلی، موغلا، چاناک قلعه و وان دستگیر کرده اند.

بر اساس قرارداد بین ترکیه و اتحادیه اروپا که در سال 2016 میلادی به امضا رسید، مقرر شده است که ترکیه جلوی مهاجرت پناهجویان به سمت اروپا را بگیرد.

کمیسیون اتحادیه اروپا اواخر حوت 96، پیشنهاد بسته جدیدی برای حمایت از پناهجویان به مبلغ سه میلیارد یورو را به ترکیه ارایه کرد.

اتحادیه اروپا پیش از این و در سال 2016 ارایه بسته حمایتی سه میلیارد یورویی را به ترکیه تصویب کرده بود که بنا به اعلام مقام های ترکیه، تاکنون تنها 850 میلیون یورو از این مبلغ پرداخت شده است.

سواحل ترکیه در دریای مدیترانه و به خصوص دریای اژه مابین ترکیه و یونان از جمله معابر دریایی انتقال پناهجویان و از محل های عبور غیرمجاز و پرمخاطره مهاجران به سمت اروپا و یونان محسوب می شود.

انتقال مهاجران به سمت اروپا در مسیرهای دریایی با استفاده از قایق ها و تجهیزات غیراستاندارد انجام می شود.

انتقال مهاجران غیرقانونی به اروپا توسط گروه های قاچاق انسان انجام می شود که با مخاطره غرق شدن در آب دریا و نیز گرفتار شدن در دست قاچاقچیان انسان و دزدان دریایی همراه است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترکیه
دستگیر
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است