مهندسان غزه از امواج دریا برق تولید می کنند
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۳۳    ۱۳۹۷/۲/۴ کد خبر: 150271 منبع: پرینت

چهار مهندس فلسطینی متخصص مکانیک در نوار غزه برای مقابله با محاصره این منطقه توسط ارتش اسراییل، با استفاده از امواج دریا، انرژی برق تولید می کنند.

نوار غزه از سال 2006 تاکنون در محاصره کامل نظامیان اسراییل قرار دارد و این رژیم از ورود هرگونه سوخت، مواد غذایی و دارو به این منطقه جلوگیری می کند.

به گزارش روز دوشنبه روزنامه فرا منطقه ای 'القدس العربی'، 'مشتهی عیسی' یکی از مهندسان این طرح گفت که چهار مهندس فلسطینی قوانین علمی تاسیس طرح تولید برق از طریق امواج دریا را در راستای تلاش برای حل بحران شدید برق در نوار غزه، پایه گذاری کردند.

وی افزود: مهندسان مذکور با طراحی نمونه کوچکی از طرح خود توانستند موفقیتی در زمینه روشنایی چند لامپ الکتریکی روی پایه چوبی که در بندر شهر غزه آویزان شده بود، دست یابند.

مهندسان و اساتید دانشگاه اسلامی غزه دیروز این طرح را عملیاتی و در بندر غزه راه اندازی کردند.

مشتهی افزود: تولید برق از طریق چهار بخش شناور، بازوی هیدروالکتریکی، چرخه روغن و مدار کنترل انجام می شود.

وی تاکید کرد که مخازن شناور در آب، انرژی ذخیره شده در امواج (انرژی جنبشی) را به دست می آورند و انرژی تولید شده به بخش هیدرولیک منتقل می شود که به نوبه خود انرژی را به برق تبدیل می کند.

چهار مهندس فلسطینی درصدد تامین بخشی از انرژی برق مورد نیاز بیش از دو میلیون شهروند هستند که به دلیل محاصره غزه از سوی ارتش اسراییل با کمبود انرژی مواجه هستند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
غزه
برق
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است