بالاخره ٧ ثور و ٨ ثور هم تمام شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۶:۵۸    ۱۳۹۷/۲/۱۱ کد خبر: 150533 منبع: پرینت

بلاخره ٧ ثور و ٨ ثور هم تمام شد و در طَي چند هفته اي كه گذشت به جز اينكه از چهل سال قبل سخن زده شد و اما بطرف آينده كه چه بايد صورت گيرد و يا چه بايد كرد ، أصلا" هيچ بحث صورت گرفته نشده است و هر كدام به ضم خويش قلم پردازي نموده است و شبكه هاي اجتماعي را از داستان هاي چشم ديد و يا ناديد خويش راجع به اين دو روز تاريخي مملو نموده اند و حتي تاخت و تاز و دشنام را بر عليه يكديگر روا داشته اند و خويش را هم حق به جانب قلمداد نموده اند.

به هر حال نيرو و انرژي دماغي ما افغان ها بالاي موضوعات گذشته خيلي زياد و بي حد بمصرف ميرسد و اما باتاسف اندكي انرژي دماغي خويش را بالاي برنامه هاي آينده كشور بكار مي بريم و هميشه در صدد آن هستيم كه چطور از طريق تاريخ گذشته ، حريف خويش را سركوب نماييم.

بايد برحالا گفت كه گذشته ، گذشت و هرقدر بالاي موضوعات آن بحث و مجادله كنيم ، به جز از رنج ، مشكلات و إيجاد دشمني ها و كدورت ها، كدام چيزي ديگري را بدست نخواهيم آورد. بيآيم همه ما با يك اتحاد و همدلي متوجه آينده كشور خويش باشيم و نگذاريم كه در آينده به همچو فاجعه ها و بلا ها سر دچار شويم . به آرزوي نسل هوشيار و آينده درخشان در افغانستان.

نادر صیقل


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
7 ثور
8 ثور
نظرات بینندگان:

>>>   برای آن که ما آینده را بسازیم،باید اول گذشته خویش را دقیق و عمیقأ مورد مطالعه قرار بدهیم و نکات مثبت و منفی آن را مورد بر رسی قرار دهیم و دستاورد ها و اشتباهاتی که در آن صورت گرفته است،بر شماریم.از اًنهایی که واقعاً درین جامعه خدمت نموده اند،به نیکی یاد آوری کنیم و محافل بخاطر تجلیل از خدمات آنها بگیریم.
آنهایی که خیانت نمودند و اشتباه نمودند ،نیز باید برایشان سمپوزیم ها تدویر شود و از دانشمندان جهان دعوت شود تا درین سمپوزیم ها شرکت کنند و دلایل اشتباهات و خیانت های آنها را مورد بررسی قرار دهند.
نتایج این سمپوزیم ها باید به شکل کتاب ها و رساله ها تدوین شوند و چاپ شوند و در خدمت خوانندگان قرار بگیرند.
بعداً اگر وقت باقی ماند،در باره آینده که ما چگونه میتوانیم به اولاد های این سردمداران گذشته،کمک کنیم تا پا در جای پای پدران خویش بگذارند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است