ملانیا دوباره جنجال‌ساز شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۳۵    ۱۳۹۷/۲/۲۰ کد خبر: 150870 منبع: پرینت

ملانیا ترامپ، ‌بانوی اول آمریکا مجددا به دنبال انتشار بروشوری در ارتباط با یک ابتکارعمل اجرا شده از سوی وی که به یک بروشور منتشر شده در سال 2014 شباهت داشت، به دزدی ادبی متهم شد.

ملانیا ترامپ،‌ همسر دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا بعد از آن به دزدی ادبی متهم شد که بروشوری به نام وی در ارتباط با ابتکارعملی ازجانب او موسوم به "بهترین باشید" منتشر شد که کاملا مشابه بروشور دیگری است که در سال 2014 در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما منتشر شد.

این کتابچه با عنوان "گفتگو با کودکان درباره بودن در فضای اینترنت" هدفش آگاه کردن والدین درباره مساله کنترل کودکان و ایمنی آنها در فضای مجازی است.

با این حال فعالان دنیای مجازی کشف کردند که این کتابچه همان کتابچه‌ ای است که در سال 2014 با همین موضوع منتشر شد.

بی‌بی‌سی و واشنگتن اگزماینر گزارش کردند که ادبیات این بروشور و تصاویر آن تا حدی زیادی یکی هستند.

بی‌بی‌سی اسکرین شات‌ هایی از این کتابچه منتشر کرد که نشان می‌ دهد نام آن برگرفته از عنوان "نت سترا: صحبت با بچه‌ ها درباره بودن در فضای مجازی" است.

در این کتابچه طرح‌ های گرافیکی عمدتا با همان کتاب یکی است به جز اینکه تصاویر مربوط به تلفن‌ های هوشمند از تلفن‌ های چهار دکمه‌ ای که معمولا از سیستم عامل اندروید استفاده می‌ کنند به تلفن‌ های تک دکمه مشابه با محصولات شرکت اپل تغییر پیدا کرده است.

یک فعال در دنیای مجازی نوشت: کاخ سفید در ابتدا گفت که این مطلب "نوشته شده" توسط ملانیا ترامپ و کمیسیون تجارت فدرال. اما بعد از واکنش‌ های منفی این عبارت را تغییر داده و نوشت: "کتابچه‌ ای حمایت شده از سوی ملانیا ترامپ".

این بروشور روز دوشنبه گذشته بعد از آنکه ملانیا ترامپ ابتکارعمل "بهترین باشید" را با هدف "حمایت از کودکان و باز کردن باب گفتگو درباره مسایل تاثیرگذار بر آنها" به راه انداخت ارایه شد.

کاخ سفید به گزارش‌ های رسانه‌ های "اپوزیسیون" به شباهت‌ های این دو کتابچه واکنش منفی نشان داد و گفت: این رسانه‌ ها "از روزی که قرار بود صرف حمایت از مهربانی و تلاش‌ های مثبت به نمایندگی از کودکان شود برای مطرح کردن «اتهام‌ های بی‌اساس» علیه بانوی اول و ابتکارعمل‌ های جدید او استفاده کردند".

این اولین باری نیست که ملانیا ترامپ به دزدی ادبی متهم می‌ شود. در سال 2016 ملانیا ترامپ در کنوانسیون ملی حزب جمهوری‌خواه آمریکا سخنرانی ایراد کرد که بعد از مقایسه مشخص شد به شدت شبیه سخنرانی سال 2008 میشل اوباما، بانوی اول سابق در کنوانسیون ملی حزب دمکرات است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ملانیا
ترامپ
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است