سودان حرف آخر را به سعودی‌ ها زد
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۱۹    ۱۳۹۷/۲/۲۰ کد خبر: 150881 منبع: پرینت

دولت سودان رسما به عربستان سعودی اعلام کرد که تمایلی برای شرکت نیروهای این کشور در عملیات نظامی در یمن ندارد.

ضمن اعلام عدم تمایل به مشارکت نظامیان خود در جنگ علیه یمن، به اطلاع عربستان رساند که همکاری با این کشور در یمن به ارایه مشورت و حمایت لوجستیکی، محدود می شود.

به نوشته این منبع، سودان به دلیل مخالفت های مردمی با مشارکت نظامیان پیاده نظام این کشور در جنگ علیه یمن، به دنبال بازنگری در نقش ووظایف خود در ایتلاف بین المللی علیه یمن به رهبری عربستان است.

این بازنگری شامل ادامه حضور نظامیان سودانی در ایتلاف علیه یمن در چارچوب مشارکت در اتاق عملیات و خدمات مشورتی و مشارکت در نیروهای لوجستیکی بدون انجام ماموریت نظامی است.

به گزارش تسنیم تصمیم سودان بعد از مدت ها فکر و به دنبال کشته شدن ده ها سرباز و مجروح شدن صدها نفر دیگر از آنان در جنگ علیه یمن اتخاذ شده است و خارطوم در نظر ندارد از ایتلاف سعودی علیه یمن خارج شود.

در سپتامبر گذشته، "محمد حمیدتی" فرمانده نیروهای سودانی اعلام کرد، نیروهای سودانی در جنگ یمن 412 نظامی از جمله 14 افسر را از دست داده اند، هرچند او تعداد مجروحان را اعلام نکرد اما پیش بینی می شود تعداد آنان چند برابر کشته شدگان باشد.

نیروهای سودانی بیشترین نیروهای عربی شرکت کننده در نبردهای زمینی علیه یمن هستند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سودان
سعودی
نظرات بینندگان:

>>>   جدا از اين مسائل ايا جنگ هوده جنگ برادركشي ايا درست است ال سعود وهابي تكفيري امروزها ال سعود همه اي قدرت فشاراش را به خاطر حفظ قدرت ايشان كردن اين وهابي ها پشت اين حرف نيست كه مسلمان كشي ان هم به فريب كاري هاي اسرايلي ها وامريكاي فريب كار شيطان ال سعود وهابي فريب خورده است سازمان ملل را ريس اش را خريد كه سر وصدا نكنند كه ما ال سعود وهابي مردم مظلوم يمن را قتل عام ميكنيم امروز همه جهان ميدانند كه بالاي مردم مظلوم يمن ام از أطفال زنان پير مردان ومردم بيگناه كشته ميشوند ؟؟؟چرا به چي جرمي بمب باران ميشوند خداوند سبحان از اين ال سعود كافري به نام مسلمان باز خواست كند ميكند ان شاالله خدا دير گيردو سخت گيرد خداوند حاضر و ناظر است
والسلام حاجي قيوم از كابل


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است