فرانسه: نمی‌خواهیم بنده آمریکا باشیم
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۱۲    ۱۳۹۷/۲/۲۲ کد خبر: 150900 منبع: پرینت

وزیر مالیه فرانسه روز جمعه گفته که این کشور نمی‌ خواهد بنده آمریکا باشد.

فرانسه روز جمعه مدعی شد قصد دارد با تهدیدهای آمریکا برای تحریم شرکت‌ های فرانسوی در حال تجارت با ایران پس از خروج واشنگتن از «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) مقابله کند.

«برونو مایر»، وزیر مالیه فرانسه گفت دولت این کشور در مذاکره با آمریکا به دنبال معافیت‌ های تحریمی و طولانی کردن دوره‌ های انتقال به وضعیت جدید برای شرکت‌ هایی مانند «رنو» و «توتال» است. پاریس، در دراز مدت به دنبال اقداماتی از طریق اتحادیه اروپا برای بهتر کردن وضعیت «حاکمیت اقتصادی» خود در دراز مدت است.

«مایر» که با رادیو اروپا صحبت می‌ کرد گفت: «وقت آن است که کشورهای اروپایی چشمهایشان را باز کنند.»

تصمیم «دونالد ترامپ»، رییس‌جمهور آمریکا برای خارج شدن از توافق هسته‌ ای برجام ممکن است شرکت‌ های کشورهای اروپایی که بعد از حصول این توافق در ایران سرمایه‌گذاری کرده‌ اند را بعد از دوره‌ های 90 و 180 روزه در معرض تحریم‌ های جدید قرار دهد.

وزیر مالیه فرانسه گفت این کشور «برای مستقل ماندن از آمریکا به ابزارهای مالی جدیدی نیاز دارد.»

وی در بخش دیگری از این مصاحبه گفت که کشورهای اروپایی نباید «بنده» آمریکا باشند و از آنچه آمریکایی‌ ها می‌ گویند پیروی کنند.

«مایر» گفت: «آیا ما می‌ خواهیم بنده‌ هایی باشیم که خودشان را به آمریکا می‌ چسبانند و فقط از تصمیماتی که آمریکا می‌ گیرد اطاعت می‌ کنند؟ یا اینکه می‌ خواهیم بگوییم که ما هم منافع اقتصادی خودمان را داریم و می‌ خواهیم به تجارت با ایران ادامه دهیم؟»

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
فرانسه
نظرات بینندگان:

>>>   بیشک خداکند که رهبران حکومتی افغانستان هم احساس کنند که ما بنده امریکائی ها نباشند جز خداوند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است