تصمیمات آمریکا بحران در فلسطین را وخیم تر کرد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۲۸    ۱۳۹۷/۲/۲۲ کد خبر: 150905 منبع: پرینت

وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که تصمیم آمریکا درباره انتقال سفارت خود به بیت المقدس، روند حل و فصل بحران فلسطین را وخیم تر کرده است.

به گزارش خبرگزاری تاس، سرگیی لاوروف روز جمعه در دیدار با نیکلای ملادنوف هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در امور روند حل و فصل مسایل خاورمیانه گفت: از روند حل و فصل مسایل فلسطین به شدت نگران هستیم.

لاوروف درباره اختلافات فلسطین و اسراییل اظهار داشت: این روند در بن بست قرار دارد و بن بست موجود با توجه به تصمیم آمریکا درباره بیت المقدس تشدید شده است.

وی ادامه داد: همه کشورها نگرانی جدی خود را در مورد مساله فلسطین که ممکن است هر لحظه منفجر شود و تلفات انسانی به بار آورد، اعلام کرده اند.

لاوروف هشدار داد: به موازات این وضعیت، تلاش های نگران کننده ای برای تغییر نقشه ژیوپلیتیک خاورمیانه و شمال آفریقا به صورتی که از اهمیت مساله فلسطین کاسته شود، بکار گرفته می شود.

وی افزود: این مسیر بسیار خطرناک است و با وجود اهمیت بحران های سوریه و یمن و وضعیت عراق و لیبیا و به رغم ضرورت تلاش های بیشتر برای حل این مناقشه ها، اجازه نداریم حل مساله فلسطین را که برای بهبودی شرایط منطقه خاورمیانه بسیار اهمیت دارد به تاخیر بیندازیم.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا با وجود مخالفت های گسترده جهانی و منطقه ای، اواسط قوس ماه سال گذشته اعلام کرد که سفارت خود را به بیت المقدس منتقل می کند.

شهر قدس که مسجد الاقصی نخستین قبله مسلمانان را در خود جای داده بخش لاینفک فلسطین بوده و یکی از مهمترین اماکن سه گانه مقدس اسلامی به شمار می آید و از جایگاه و اهمیت ویژه ای نزد مسلمانان برخوردار است.

قدس از نظر قطعنامه های سازمان ملل اراضی اشغال شده محسوب می شود و اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن این شهر بعنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس نقض آشکار قطعنامه های بین المللی است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
فلسطین
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است