گزارش ارگ از نشست علما در اندونیزیا
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۲۴    ۱۳۹۷/۲/۲۲ کد خبر: 150929 منبع: پرینت

اشتراک کنندگان نشست مشترک علمای دینی در اندونیزیا در مورد صلح و ثبات افغانستان، صلح را امر الهی خواندند و ارزش های آن را در روشنایی ارشادات دین مبین اسلام، تشریح کردند.

حکومت افغانستان به موقف اسلامی، وضاحت و فیصله های علمای دینی در خصوص صلح لبیک می گوید و از سایر علمای جهان اسلام می خواهد که به منظور از بین بردن دهشت افگنی و افراطیت، نقش ارزندۀ خود را در راستای تامین صلح ایفا نمایند.

دولت جمهوری اسلامی افغانستان از میزبانی رییس جمهور، حکومت و مردم اندونیزیا بخاطر برگزاری نشست مشترک علمای دینی افغانستان، اندونیزیا و پاکستان در رابطه به صلح و ثبات افغانستان، قدردانی می کند و اینگونه نشست های علمای دینی را به هدف پایان یافتن جنگ تحمیلی بالای افغانستان و ثبات منطقوی، ارزشمند می داند.

جمهوری اسلامی افغانستان نقش علمای دینی را در همه عرصه ها، بخصوص تأمین صلح و ثبات مهم می داند و از اشتراک و سهم فعالانۀ علمای دینی سه کشور در نشست متذکره که در شهر بوگور اندونیزیا برگزار گردید و در آن رئیس جمهور آن کشور نیز اشتراک داشت، ابراز امتنان می کند.

حکومت افغانستان همواره صلح را به مثابۀ امر الهی و خواست اساسی مردم، از مهمترین اولویت ها و مکلفیت های خویش دانسته و برای تامین صلح دایمی و باعزت در کشور، از علمای دینی، متنفذین، بزرگان، فعالان مدنی، زنان و همه اقشار دعوت می کند تا در راستای تامین صلح و ثبات، همکاری و هماهنگی خویش را بیشتر سازند و مخالفین مسلح را از طریق مذاکرات بین الافغانی، به زندگی مسالمت آمیز تشویق نمایند.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اندونیزیا
ارگ
نظرات بینندگان:

>>>   شورای صلح چقدر مصرف کرد تا این کنفرانس بی نتیجه را براه انداخت؟ چند مراتبه رفت و آمد کردند ؟
چی نتیجه بدست آمد؟
مولاناهای ترورست پاکستانی بمجرد رسیدن به پاکستان برای خبرنگاران پاکستانی گفتند: ما از محکوم کردن ونامبردن طالبان جلو گیری کردیم!
آیا حکومت وشورای ناکام صلح پیش از کنفرانس نمیدانست که پاکستانی ها صادق نیبستند؟

>>>   Abdul Hai Khurasani
احمدشاه ابدالی آخرین فرمانروای خراسان بزرگ بود و نه مؤسس افغانستان.
اتهام تأسیس افغانستان توسط احمد شاه ابدالی خراسانی یک دروغ بزرگ و تاریخ سازی یی جعلی فاشیسم است.
قندهار همیشه به عنوان یکی از مراکز مهم و تاریخی خراسان مطرح بوده و این موضوع را شادروان خوشحال خان ختک به وضاحت و روشنی بیان نموده است.
کابل و قندهار چی آشیانی دی- دا همه واله په نام خراسان دی

شاعر مشهور قندهار عبدالله خان پوپلزایی احمد شاه درانی را شاه خراسان نامیده و بنای مجلل قندهار نوین را اینگونه وصف می نماید:
دمی که شاه شهامت مدار احمدشاه
به استواری همت بنای شهر نهاد
جمال ملک خراسان شد این تازه بنا
ز حادثات زمانش خدا نگهدارد.
نه تنها احمد شاه ابدالی مؤسس افغانستان نیست بلکه تیمورشاه هم خود را شاه خراسان می دانست ، شاه ولی خان اشرف الوزراء ، وزیر تیمورشاه، وی را خدیو خراسان خوانده است:
خدیو خراسان دارا سپاه
گل باغ اقبال تیمورشاه
شهاب الدین ترشیزی در مدح شهزاده محمود سدوزایی سروده است :
خراسان چو خورشید است و خورشید است خفاشی
در آن کشور که این خورشید گردون آشیان آمد
نه تنها احمدشاه ابدالی که تیمورشاه هم خود را پادشاه افغانستان ندانسته و به خراسانی بودن خود افتخار می نموده است.
من از تمام دوستان تمنا دارم که تاریخ حسینی احمدشاهی را مطالعه کنند.
احمدشاه ابدالی آخرین فرمانروای خاندانی خراسان بزرگ می باشد و اتهام تأسیس افغانستان به او را بزرگ‌ترین اهانت و سنگین ترین اتهام تاریخی می دانم .
تنها مرجع معتبر و منبع منحصر بفرد در باره احمدشاه ابدالی تاریخ احمدشاهی است که نسخه ای اصلی آن در آرشیو مسکو موجود است و چاپ های بعدی آن با جعل عنوان کتاب در تهران منتشر شده است.
در تمام این کتاب حتی یک بار هم واژه افغانستان نیامده و احمدشاه ابدالی با صفات پادشاهان خاندانی فلات ایران و بلاد خراسان یاد شده است.
توصیه می کنم اگر تا حالا این اثر را مطالعه نکرده اید، مطالعه بفرمایید.

>>>   Arianfar
با درود و مهر
دوستی پرسیده اند که اشرف غنی برای این که نام نیکی در تاریخ بر جا بگذارد، چه باید بکند.
از دید بنده بهترین کاری که آقای احمدزی می تواند بکند، این است که
1. روابط کشور را با مثلت خبیثه برمودایی عربستان، پاکستان و ترکیه تا سطح روابط قونسولی پایین بیاورد تا همه جهانیان بدانند و متوجه شوند که همانا همین سه کشور با مداخلات بی پایان خود نا را به این روز و حال رسانده اند.
2. . آقای کرزی را با حواریون و مشاوران شان به دبی تبعید نمایند.
3. بی چون و چرا و به زودترین فرصت ممکن لویه جرگه اضطراری را برگزار و خود استعفا بدهند و زمینه را برای بازنگری در قانون اساسی و تغیبر ساختار نظام فراهم سازند.
کامروا باشید.

>>>   نوشته ايى از جناب استاد عبدالحی خراسانی:
هشدار
احیاء نهضت خراسان برگشت ناپذیراست
بعضی از معامله گران فاسد و جبون سیاسی تاجیک و برخی از به اصطلاح حواریون رهبران بازماندهٔ نسل پیشاور در پشت روایات و تفاسیر و آیات پنهان شده اند، تا مردم ما را به تمکین در برابر تسلط فاشیسم وادارند.
آنها به جای اینکه با تذکر ؛ عدالت، اذهان خداوند به تکثر هویت، ایمان فردی و تقوا سیاسی فاشیسم ارگ را به تمکین در برابر میثاق سیاسی دعوت نمایند، هر روز با ذکر روایات من درآوردی و رویکرد منافقانه و شیطانی جوانان و مردم ما را از پیوستن به نهضت مقدس و تمدن اسلامی خراسان باز می دارند.
من نمی خواهم در ابن شرایط ایکه فاشیسم کشور را به طرف بحران هدایت می کند، بحث را به انحراف ببرم و تاریخ صدر اسلام را به این منافقان و حواریون پنهان و پیدا تذکر بدهم.
مگر شما ها جریان بحث های گسترده را از سقیفه بنی ساعده مطالعه نکرده اید؟
تمام دلایل اصلی و محوری قریش در مجلس سقیفه چه بود؟
فقط یک جمله بود: که قریش به غیر از خود به کسی به عنوان جانشین حضرت محمد(ص) تمکین نمی کند و آن جانشین هم باید از میان نزدیک ترینها به پیامبر اسلام باشد، یعنی تأکید بر هویت .
کسانیکه حمایت خود را از اشرف غنی فاشیست در پناء احادیث و روایات
جلوه شرعی می دهند باید متوجه باشند که جامعه و مردم ما چهره واقعی آنها را شناخته است.
من از تمام این به اصطلاح بازماندگان کهنسال نسل پیشاور سوال می کنم ؟
آیا در تاریخ اسلام تمدنی درخشان‌تر از تمدن خراسان سراغ دارید؟
کاخ های بلند تاریخ اسلام در تمدن خراسان قابل دسترسی و تعریف است.
تمام فلسفه، علم کلام ، حدیث، ریاضیات، هندسه،نجوم ، عرفان، شعر، ادب، سیاست ، مدیریت، نهضت ترجمه و اخلاق دستاورد همین تمدن است.
با کدام عقل و خرد «افغانستان» را که یک واژه قومی و قبیله ای و دستاورد استعمار امپراطوری روسیه تزاری و بریتانیای کبیر است بر خراسان که تمام عصاره ای فضایل تاریخ اسلام در آن جمع شده ترجیح می دهید؟
مخالفت افغان‌ها (پشتونها) قابل درک است اما مخالفت تاجیک ها با احیاء نهضت مقدس خراسان ننگ تمدن و شرم تاریخ است .
اگر به هر دلیلی همراهی نمی کنید حداقل سکوت کنید و بدانید که
احیاء نهضت خراسان برگشت ناپذیراست .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است