پاکستان مانع خروج دیپلمات آمریکایی شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۰۶    ۱۳۹۷/۲/۲۳ کد خبر: 150945 منبع: پرینت

مقام های پاکستانی از خروج یک دیپلمات آمریکایی از خاک این کشور به دلیل مقصر شناخته شدن وی در یک حادثه مرگبار رانندگی ممانعت کردند.

به گزارش رویترز، رسانه های محلی پاکستان از جمله دو روزنامه «نِیشن» و «اکسپرس تریبیون» روز شنبه گزارش دادند که مقام های اسلام آباد خروج یک وابسته نظامی ارتش آمریکا را به دلیل مقصر شناخته شدن وی در یک حادثه مرگبار رانندگی ممنوع کرده و یک هواپیمای نظامی آمریکا را که برای بازگرداندن این دیپلمات اعزام شده بود، به ترک خاک پاکستان وادار ساختند.

یک روز پیش از اعمال این ممنوعیت، دادگاهی در اسلام آباد با صدور حکمی اعلام کرد که مصونیت دیپلماتیک این وابسته نظامی در حادثه رانندگی هفتم آوریل قابل استناد و اجرا نیست. در این سانحه رانندگی، اتومبیل این دیپلمات آمریکایی با یک موترسایکل برخورد کرد که در پی آن، موتورسوار 22 ساله جان خود را از دست داد.

ممنوعیت خروج این دیپلمات آمریکایی یک روز پس از آن اعلام شد که پاکستان در واکنش به اعمال محدودیت هایی بر تردد دیپلمات های پاکستانی از سوی واشنگتن، از وضع محدودیت های مشابه بر تردد دیپلمات های آمریکا در خاک خود خبر داد.

سخنگوی سفارت آمریکا در اسلام آباد تاکنون نسبت به گزارش رسانه های محلی پاکستان اظهارنظری نکرده و سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز از تایید یا تکذیب اخبار این رسانه های خودداری کرده است.

با این حال، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که «برای حفظ حریم شخصی و امنیتی افراد درگیر در این پرونده، نمی توانند محل اقامت کنونی این دیپلمات را افشا کنند».

گفتنی است که پاکستان یک حلقه ارتباطی مهم برای تدارک و آماد نیروهای نظامی آمریکا در منطقه غرب آسیا است؛ نیروهایی که به ادعای مقام های آمریکا در حال جنگ با طالبان در افغانستان هستند.

با این وجود، واشنگتن این کشور آسیایی را عملا پناهگاهی برای سرکردگان طالبان می داند و «دونالد ترامپ» رییس جمهور آمریکا با هدف اعمال فشار بر پاکستان، کمک های نظامی به این کشور را قطع کرد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
پاکستان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است