آمریکا به کوریای شمالی هیچ امتیازی نمی دهد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۳۱    ۱۳۹۷/۲/۲۵ کد خبر: 151019 منبع: پرینت

'جان بولتون' مشاور امنیت ملی رییس جمهوری آمریکا می گوید این کشور به کوریای شمالی تا زمانی که کاملا خلع سلاح هسته ای نشود، به هیچ وجه امتیاز نخواهد داد.

بولتون تاکید کرد کوریای شمالی تا وقتی که تمامی عناصر و برنامه های هسته ای نظامی و تسلیحات موشکی دوربرد خود را از بین نبرد، از آمریکا منتفع نخواهد شد.

این اظهار نظر در شرایطی مطرح می شود که دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا قرار است روز 12 ژوین در سنگاپور با 'کیم جونگ اون' رهبر کوریای شمالی گفتگو کند.

مشاور ارشد امنیت ملی آمریکا گفت که برنامه از بین بردن تسلیحات هسته ای، تسلیحات موشکی بالستیک و تسلیحات شیمیایی کوریای شمالی روی میز است.

بر اساس آنچه بولتون می گوید کوریای شمالی باید برنامه هسته ای نظامی و حتی فرایند غنی سازی و بسیاری از برنامه های دیگر مرتبط با تسلیحات موشکی و اتمی خود را در اختیار آمریکا قرار دهد و ابتکار عمل در دست واشنگتن باشد.

همزمان گزارش شده است که 'کانگ کیونگ وا' وزیر خارجه کوریای جنوبی تلفنی درباره اجلاس سران آمریکا و کوریای شمالی با 'ویویان بالاکریشنان' همتای سنگاپوری خود گفتگو کرده است.

کوریای جنوبی قصد دارد از تمامی مراحل این اجلاس آگاهی حاصل کند و گفته است که از بهبود روابط کوریای شمالی و آمریکا و پیشبرد فرایند خلع سلاح هسته ای و برقراری صلح دایمی در شبه جزیره کوریا حمایت می کند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
کوریای شمالی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است