افتتاح سفارت آمریکا در قدس روز نکبت جدیدی است
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۲    ۱۳۹۷/۲/۲۵ کد خبر: 151024 منبع: پرینت

«حنان عشروای» عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) روز گشایش سفارت آمریکا در قدس را روز نکبت (اشغالگری) جدیدی برای فلسطینیان دانست که در سایه سکوت بین المللی درحال رخ دادن است.

به نوشته پایگاه خبری روزنامه القدس العربی، وی تصریح کرد: این اقدام یک جانبه نشان دهنده سیطره زور و قلدری و نابودی قانون و انسانیت است.

این عضو سازمان ساف تاکید کرد که 'اسراییل' رژیمی اشغالگر است که با حمایت های آمریکا به ظلم تاریخی خود در حق مردم فلسطین با اجرای طرح های برنامه ریزی شده، یهودی سازی ،غصب سرزمین و تحریف تاریخ و فرهنگ فلسطیان ادامه می دهد.

عشراوی خواستار اقدام جمعی طرف های بین المللی برای حل مساله آوارگان فلسطینی مطابق قوانین بین المللی شد و افزود: جهان باید بیش از هر وقت دیگری به رنج های آوارگان فلسطینی در تبعید و اردوگاه های فلسطینی پایان دهد و تا زمان بازگشت به سرزمینشان از آنها حمایت های فوری به عمل آورد.

اعضای هیات آمریکایی به سرپرستی «ایوانکا ترامپ» دختر و مشاور ارشد دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا، همراه با همسرش «جرد کوشنر» و «استیون منوشن» وزیر خزانه داری آمریکا صبح یکشنبه 23 ثور وارد فرودگاه بن گوریون تل آویو شدند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا ششم دسامبر 2017 (15 قوس 96) در اقدامی که سراسر نقض قوانین و قطعنامه های سازمان ملل متحد بود، تصمیم خود برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسراییل و انتقال سفارت این کشور به این شهر را اعلام کرد.

این تصمیم با مخالفت کشورهای اسلامی و بیشتر کشورهای جهان از جمله اتحادیه اروپا روبرو شده است.

70 سال پس از تاسیس رژیم غاصب اسراییل، دو سوم فلسطینیان خارج از مرزهای فلسطین زندگی می کنند و نمی توانند به وطن خود بازگردند.

مردم فلسطین در اعتراض به سالگرد بیرون راندن صدها هزار فلسطینی و تاسیس اسراییل در 14 می 1948 (24 ثور 1327)، این روز را روز نکبت می نامند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
قدس
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است