شورای علما: حمله طالبان بر فراه ظالمانه است
 
تاریخ انتشار:   ۱۶:۲۵    ۱۳۹۷/۲/۲۵ کد خبر: 151038 منبع: پرینت

چندتن از علمای شرکت کننده در نشست علما در اندونیزیا امروز طی کنفرانس خبری نشست علمای سه کشور افغانستان و پاکستان و اندونیزیا را مثبت ارزیابی کردند.

مولوی محمد قاسم حلیمی، سخنگوی شورای سراسری علمای افغانستان، همچنان حمله امروز طالبان را برشهر فراه ظالمانه خواند و آن را نکوهش کرد.

وی، از نشست صلح افغانستان در عربستان خبر داده گفت: درماه جولای نشست با حضور نمایندگان کشورهای اسلامی در باره صلح و جنگ افغانستان در شهر جده عربستان سعودی برگزار شود.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
شورای علما
حمله فراه
نظرات بینندگان:

>>>   شورای علما هم از امریکا دالر گرفته تا بر علیه طا لبا ن تبلیغ نماید

>>>   همین طالبان را هم بلا زده که اول به داد مولوی قاسم حلیمی برسند!!!

>>>   خدا شما علماي مزدور صفت و دين فروش را به غضب خود گرفتار نمايد، مرد و زن شما معلوم نيست، چرا حقيقت را نمي گوئيد، كه آيا طالب بر حق است يا همين حكومت؟

>>>   Salam
افسران و سر بازان تاجيك ، ازبيك و هزاره ؛
هيچكسى در اين حكومت به مرگ شما اشك نمى ريزد ، طالب شما را وحشيانه مى كشد ، فردا طالب جز اين حكومت مى شود و ريس و دبير و وزير خواهد شد ، همانگونه كه قاتل صد ها افسر و عسكر ، حكمتيار اكنون فرمان مى دهد و گل سر سبد اين رژيم است ، فردا طالب چنين خواهد بود، نكنيد به خاطر يك معاش ناچيز خود را نكشيد و زن و فرزند تان را بيچاره و بيوه و تيم نسازيد .
برويد از استان و محل خود دفاع كنيد و در كنار فاميل خود بمانيد ، شما را در مرداب هاى قندهار فراه و هلمند ... مناطق قبايل مى كشند و مرده هاى تان حتا مجال زير خاك شدن را نمى يابد .
در خدمت يك حكومت فاشيستى و طالب طلب مردن ، مرگ بى معنا و بى ارزش است و بار مسووليت آن در دنيا و آخرت به دوش خود تان خواهد بود.

>>>   مهسا خراسانی‎
کسانی که در حمام خون ( افغانستان ) به قربانیان جنایات فاشیزم اوغانی میگویند که طالب و داعش و گلبدینی و افغان ملتی و غیره برادران شمایند، پلید ترین دشمنان مردم ما می باشند. همچنان کسانی که با تمام این جنایت ها و کشتارها میخواهند اشرف غنی و دستگاه آدمکشان ارگ را یک پدیده بیخی جدا و مخالف طالب و داعش و دیگر تروریستان جلوه دهند، یا مطلق خود فروخته استند و یا مغز و کله ای شان از کاه پر است. ای خود فروشان و اجیران و معامله گران سیاهروی! اشرف غنی و دستگاه فاسد و فاشیست دولت اش، خود طالب و داعش و گلبدینی و افغان ملتی و دهشت افگن و تروریست اند. همین ها همه چیز را برنامه ریزی میکنند، همین ها قاتل مردمند. لطفن دهان کثیف تان را ببندید و مردمفریبی را بس کنید.

>>>   Raheel
جوانان تاجیک هیزم دیگدان و گوشت دهن توپ!
بزرگان قصر نشین تاجیک، مرگ تان باد که تماشاگر قصابی شدن فرزندان تان در صفوف قوای مسلح رژیم سفاک و غدار فاشیستی استید!
چگونه ممکن است که در هفده سال حاکمیت این رژیم هیچگاهی و در هیچ جنگی طالب و داعش به کمبود مهمات دچار شده و اسیر نمی شود اما دهها بار است قطعات اردو از اثر کمبود مهمات در دام دشمن می افتند و سرباران از روی تذکره و تثبیت هویت کشته می شوند؟
تبعیض و دشمنی تا تاجیک و فارسی زبان در هردو سوی خط به خط آخر رسیده است و بیداد می کند. اما بزرگان تاجیک و نامداران تاجیک همه به فکر حفظ و نگهداری پولها و مقامهای ذلتبار، بی صلاحیت و مزدورانه خود استند.

تاجیکان پرغرور قوای مسلح!
تفنگ ات را به سوی افسرانی بگردان که رفقای تان را به دهن طالب رها می کنند و مسوولیت نمی گیرند. دیگر بس است در دام غدر و خیانت کشته شدن!

>>>   فاجعه
در یک هفته حدود 200 نیروی دولتی کشته و زخمی شدن
فرزندان غنی در امریکا در عیش و نوش مصروف هستن

یهود در فلسطین مسلمان میکشد طالب درافغانستان مسلمان میکشد
فرق بین هردو درچیست؟

>>>   صدای افغانستان
مردم فلسطین با پاهای فلج و دست خالی بر علیه اسرائیل غاصب برخاسته اند و از هویت و خاک خویش دفاع میکنند
مرگ به او تاجیک ازبيك، هزاره آگاه از جرافیای و تاریخ نیکان خود وارث این سرزمین آفتابی « کابلستان ، زابلستان ، تخارستان و بلخ بامی » است که هویت شتروانی نقل اشرف غنی احمدزی کوچی آمده کوه های سلیمان پاکستان را به پذیرد.
فخر ملی میلت تاجیک هو یت مولاناجلاالدین بلخ ، ابوعلی ابن سینابلخی ، عبدالرحمن جامی ، ناصر خسروقبادیانی ، ابوریحان بیرونی ، رابعه بلخی , دقیقی بلحی ، عنصری بلخی ، عبدالحی گردیزی ، سنایی غنزنویی ، ابوعبدالله جعفر رودکی , صوفی عشقری ، وآصف باختری ، استاد خلیل الله خلیلی افتخار علم و تمدن فرهنگ خراسان را زیر نسب کم اصل کوچی شتروان برد ؟
حقیقت همین است فاشیستان مزدور پاکستانی ها دشمن بشریت از هر طریق کوشش دارند که هویت تحمیلی تجعلی را بالای مردم مهربان ها هویت افغان آمده کوه های سلیمان را با هزران چال فریب بقبولاند اما هرگز فراموش نکنند که هرگز یک تاجک اصیل تاج دار آگاه از جغرافای و تاریخ نیکان در سرزمین آفتانبی خود هرگز هویت خویش را معامله نمی کند تاجیک های مهربان شجاع دلیر باید از خواب گران بیدار شوید و متحد حق ماست هویت پنجهزار پنجصد سال قدامت زبان در این سر زمین آفاتابی ما که جهان امروز بالای زبان ما افتخار دارند.

>>>   شما آش خوران از سایه میترسید . چرا نمی گویید حملات کافرانه که میگویید
ظالمانه .
فدا محمد برنج فروش مندوی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است