فلسطین تنها در جهان عرب و اسلام
شمار قربانیان حملات اسراییل بر فلسطینیان به 60 کشته و 3 هزار زخمی رسید. فلسطینی های معترض به گشایش سفارت آمریکا در بیت المقدس دست به تظاهرات زدند و مورد هجوم گلوله باری اسراییلی ها قرار گرفتند 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۰۸    ۱۳۹۷/۲/۲۵ کد خبر: 151045 منبع: پرینت

شمار قربانیان حملات اسراییل بر فلسطینیان به 60 کشته و 3 هزار زخمی رسید. فلسطینی های معترض به گشایش سفارت آمریکا در بیت المقدس دست به تظاهرات زدند و مورد هجوم گلوله باری اسراییلی ها قرار گرفتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، بیت المقدس در هفتادمین روزی که برای فلسطینی ها یوم النکبه است و برای اسراییلی ها روز استقلال، شاهد گشایش سفارت امریکا بود تا رییس جمهور جنجالی پس از ترک چند دهه سیاست گذشته، این شهر را به عنوان پایتخت اسراییل به رسمیت بشناسد در حالی که غربِ بیت المقدس خرسند است و شرق آن خشمیگن.

شهری مقدس برای مسلمانان، مسیحیان و یهودیان که حداقل در هزار سال گذشته مورد منازعه بوده، هفت دهه صحنه خون و نبرد می باشد اما جدای از جنجال های پیرامون گشایش سفارت امریکا در بیت المقدس آنچه آشکار شد، تنهایی فلسطین و سکوت جهان اسلام می باشد و یا حداقل، مخالفت کشورها تنها در حد بیانه و محکوم کردن بود.

ترامپ در سخنانی پس از امضای این حکم گفت که اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت اسراییل اقدامی است که باید پیش از اینها برای پیشبرد صلح و دستیابی به صلح ماندگار صورت می گرفت، سخنانی که نشان می دهد تعبیر کاخ سفید از صلح چیست و چه منافعی را در کشورهای تحت سلطه جستجو می کند و برهمین مبنا می باشد که پس از حمله این کشور به عراق، داعش به وجود می آید و افغانستان پس از هفده سال از حضور نظامی واشنگتن در آتش و خون می سوزد و تروریسم قدرتمند تر از هر زمانی شده است.

در این میان، اینکه چگونه کشورهای مسلمان مدعی که این شهر را از آن فلسطین می دانند و کشور اسراییل را متجاوز در برابر این عمل خلاف حقوق بین المللی امریکا، تنها به محکوم کردن اکتفا کردند ریشه در اختلاف های ریشه ای میان کشورهای اسلامی و خاورمیانه آشوب زده دارد.

و از آنجایی که عربستان و دیگر کشورهای عربی روابطی تنگاتنگ با امریکا دارند و منافعی درهم تنیده با اسراییل اگر علنا از بدل شدن بیت المقدس به پایتخت این کشور حمایت نمی کنند اما در برابر این عمل سکوت کرده و یا آن را توجیهی برای صلح میان اسراییل و فلسطین می دانند.

از جانب دیگر،تغییر مناسبات سیاسی جهان و وضعیت خاورمیانه سبب شده است که ایران، بزرگترین حامی فلسطینی ها نیز نتواند در حد و اندازه توقع ها ظاهر شود هرچند روسای این کشور آن را به شدت محکوم کردند.

در این میان، دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهوری که با اشتباهات فاحش در سیاست خارجی که تمرکز اصلی آن بر نظامی گری می باشد بر تنش های خاورمیانه بخصوص کشورهای درگیر با ناامنی می افزاید که مهم ترین آن به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسراییل است و انتقال سفارت به این شهر که کورسوهای صلح میان این کشور و فلسطین را نیز از میان برد.

این در حالی است که عواقب این رویکرد به مانند تمامی دخالت های امریکا در کشورهای مختلف نگران کننده است و بیش از هر زمانی رویارویی اسراییل و فلسطین را به همراه دارد اما نکته مهم، مرز میان دوست و دشمن فلسطنی ها را نیز مشخص کرد که کشورهای عربی بخصوص عربستان نشان دادند منافع آنان نهفته در همراهی اسراییل می باشد.

پس از تصفیه حساب های شاهزاده تازه به قدرت رسیده ریاض و سرخوردگی وهابیت از منبع معنوی و تغذیه خود، حمایت عربستان از به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسراییل چه می تواند باشد جز اینکه به فلسطین پشت کرده و دیگر آن قدرت تک بعدی جهان اسلام و تکیه گاه پیروان سنی نیست؟.

بیت المقدس تنها سرزمینی منازعه میان اسراییل و فلسطین نمی باشد بلکه نقطه ای است که آینده اسلام و کشورهای اسلامی را مشخص می کند از این جهت که آیا در برابر قدرت اسراییل و غرب سرخم می کنند یا اتحاد را برای بقا پیش خواهند گرفت زیرا مرزهای امریکا و اسراییل در اکنون نقشه جهان نخواهند ماند و خیال از میان بردن هر نشانی از اسلام در سر دارند.

کد (18)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
فلسطین
اسراییل
نظرات بینندگان:

>>>   کجاست رهبر جهان اسلام خادم حرمین شرفیین آلسعود فکر میکند که کسی فریب این وهابی ها یهودی را میخورد در تمام کشور های اسلام بجز ترور جنایت کاری ندارند و باز دعوا رهبری مسامانان اهل سنت را دارد بچه های ..... شما رهبر جهان اهل سنت نه بلکه جاسوسان انگلیس و امریکا و یهود هستید بنده از اهل سنت هستم ولی بخاطری این همه دین فروشی سعودی یهودی وحشی های سلفی و وهابی حاظرم زیر پرچم انقلابی ضد استکباری ایران اسلامی بمیرم .تُتتتتفففف بر خادمان دروغین سر زمین حجاز قبله اول توسط دولت تروریستی صیهونیزم اشغال شده و قبله فحلی مسلیمن توسط وهابی های کثیف انگلیس . خدا کند مرد م کشور ما هم از تاجک پشتون هزاره و اوزبک و بقیه اقوام از این تروریست های وحشی سعودی امریکای پیروی نکنند خاندان ال سعود و النیهان مذوران کفر هستند

>>>   Salam
افسران و سر بازان تاجيك ، ازبيك و هزاره ؛
هيچكسى در اين حكومت به مرگ شما اشك نمى ريزد ، طالب شما را وحشيانه مى كشد ، فردا طالب جز اين حكومت مى شود و ريس و دبير و وزير خواهد شد ، همانگونه كه قاتل صد ها افسر و عسكر ، حكمتيار اكنون فرمان مى دهد و گل سر سبد اين رژيم است ، فردا طالب چنين خواهد بود، نكنيد به خاطر يك معاش ناچيز خود را نكشيد و زن و فرزند تان را بيچاره و بيوه و تيم نسازيد .
برويد از استان و محل خود دفاع كنيد و در كنار فاميل خود بمانيد ، شما را در مرداب هاى قندهار فراه و هلمند ... مناطق قبايل مى كشند و مرده هاى تان حتا مجال زير خاك شدن را نمى يابد .
در خدمت يك حكومت فاشيستى و طالب طلب مردن ، مرگ بى معنا و بى ارزش است و بار مسووليت آن در دنيا و آخرت به دوش خود تان خواهد بود.

>>>   مهسا خراسانی‎
کسانی که در حمام خون ( افغانستان ) به قربانیان جنایات فاشیزم اوغانی میگویند که طالب و داعش و گلبدینی و افغان ملتی و غیره برادران شمایند، پلید ترین دشمنان مردم ما می باشند. همچنان کسانی که با تمام این جنایت ها و کشتارها میخواهند اشرف غنی و دستگاه آدمکشان ارگ را یک پدیده بیخی جدا و مخالف طالب و داعش و دیگر تروریستان جلوه دهند، یا مطلق خود فروخته استند و یا مغز و کله ای شان از کاه پر است. ای خود فروشان و اجیران و معامله گران سیاهروی! اشرف غنی و دستگاه فاسد و فاشیست دولت اش، خود طالب و داعش و گلبدینی و افغان ملتی و دهشت افگن و تروریست اند. همین ها همه چیز را برنامه ریزی میکنند، همین ها قاتل مردمند. ...

>>>   چندی قبل با اعلان انتقال سفارت آمریکا تمام کشور های اسلامی مخصوصا دو آتشه های پاکستان و افغانستان گلو پاره کرده و این را خط قرمز کشور های اسلامی اعلان کردند.
غرب و آمریکا که جهان اسلام را از طریق عربستان اداره میکند کوچکترین اعتنایی به خط قرمز نداشت چون شناخت و سیگنال که از طرف عربستان داده میشود اطمینان دارند که چه می کنند.
ایران هم که خود را سر سخت دشمن اسرائیل می داند در عمل فقط شعار است عملیات اسرائیل به مواضع ایران در سوریه ثابت کرد که ایران هم هراس دارد.

بلی فلسطین تنهاست باید از جهان اسلام مخصوصا عرب های عربستان کشور های عربی و کشور های اسلامی انتظار نداشت و خود باید سوخت و ساخت.
بخاطر داشته باشیم که پلان آمریکا که در افغانستان و عربستان خود را حامی اسلام میداند بخاطریکه دوشیده میشوند . اما در فلسطین احیای یک اسرائیل بزرگ و قوی که پلیس منطقه بالای کشور های اسلامی باشد قوانین بین المللی را زیر پا کرده و سایر کشور های غربی هم با تائید فقط نظاره گر اند.
اسلام وقتی پیروز است که هم دیگر پذیری در خود اسلام باشد .

>>>   جاوید کوهستانی:
بیشتر دوستان من برادران پشتون یا افغان هستند. با اکثریت شان روابط خونی و خانوادگی داریم.. ولی این دلیل نمی شود که ما هویت شان را به عنوان هویت ملی قبول بکنیم. هیچ دلیل حقوق و تاریخی در این زمینه ندارند. گذشته از آن، در کل کتاب خانه ها بگردید، چهار کتاب شناخته شده علمی به زبان پشتو که توسط نویسندگان این هویت نوشته شده باشد، وجود ندارد و نداریم. پس چی گفته این هویت را قبول بکنیم؟ چی طوری من هویت جهانی مولانا، ابن سینا بلخی، رودکی و.. را با هویت قبیله و قوم عوض بکنم؟
#احمد_شاه_فرید

>>>   Frogh
برای کدام دلخوشی برای خوشنودی خدا روزه بگیرد این مردمی که با خون افطار میکند ؟ عرب مارا تارو مار کرده آنگاه این مردم ....

>>>   عمر راوی
من بارها نوشته ام که « اردوی ملی » کشتارگاه جوانان تاجیک است. یک دام خطرناک برای نابود سازی قصدی و سنجیده شده و هدفمند نسل جوان تاجیک که به خاطر فقر و ناداری ناگزیر می شوند به ارتش بپیوندند. زنده میروند، به فجیع ترین شکلها کشته میشوند و در تابوت برمیگردند. این یک تصفیه قومی پلان شده است. حیف از جوانان مظلوم ما که بسیار بیهوده قربانی میشوند. دولت جمع شان میکند، به طالب مشوره میدهد که در فلان جای کمین بگیرید و هر بار پنجاه نفر و صد نفر را برای تان میفرستیم ، بگیرید و گردن بزنید. فاشیستهای پشتون برنامه قتل عام تاجیکان را دارند.

>>>   Arianfar
بزرگترین خبط باند غنی- اتمر گشودن یک جبهه دیگر در برابر ایران در غرب و یک جبهه در شمال در برابر روسیه است. ما توان رویارویی با توطیه های بی پایان پاکستان را نداریم. حال چه رسد که با همه همسایه ها درگیر شویم.
غنی با دریافت دالرهای خون آلود نفتی شیوخ سعودی کشور را برای مدت درازی به خاک و خون کشید.
در داخل هم این باند با دامن زدن به تفرقه های قومی و تحمیل افغان بر سایر اقوام ، استخوانشکنی را نهادینه کردند.
اکنون باید مردم بیچاره تاوان خبط های سیاسی رژیم را در عرصه های حارجی و داخلی بدهند.

>>>   Raheel
جوانان تاجیک هیزم دیگدان و گوشت دهن توپ!
بزرگان قصر نشین تاجیک، مرگ تان باد که تماشاگر قصابی شدن فرزندان تان در صفوف قوای مسلح رژیم سفاک و غدار فاشیستی استید!
چگونه ممکن است که در هفده سال حاکمیت این رژیم هیچگاهی و در هیچ جنگی طالب و داعش به کمبود مهمات دچار شده و اسیر نمی شود اما دهها بار است قطعات اردو از اثر کمبود مهمات در دام دشمن می افتند و سرباران از روی تذکره و تثبیت هویت کشته می شوند؟
تبعیض و دشمنی تا تاجیک و فارسی زبان در هردو سوی خط به خط آخر رسیده است و بیداد می کند. اما بزرگان تاجیک و نامداران تاجیک همه به فکر حفظ و نگهداری پولها و مقامهای ذلتبار، بی صلاحیت و مزدورانه خود استند.
تاجیکان پرغرور قوای مسلح!
تفنگ ات را به سوی افسرانی بگردان که رفقای تان را به دهن طالب رها می کنند و مسوولیت نمی گیرند. دیگر بس است در دام غدر و خیانت کشته شدن!

>>>   خداوند به برکت ماه رمضان بالای مردم که مظلوم واقع می‌شوند رحم کن. دست ظالم را قطع کن ....

>>>   فاجعه
در یک هفته حدود 200 نیروی دولتی کشته و زخمی شدن
فرزندان غنی در امریکا در عیش و نوش مصروف هستن
یهود در فلسطین مسلمان میکشد طالب درافغانستان مسلمان میکشد
فرق بین هردو درچیست؟

>>>   صدای افغانستان
مردم فلسطین با پاهای فلج و دست خالی بر علیه اسرائیل غاصب برخاسته اند و از هویت و خاک خویش دفاع میکنند
...به او تاجیک ازبيك، هزاره آگاه از جرافیای و تاریخ نیکان خود وارث این سرزمین آفتابی « کابلستان ، زابلستان ، تخارستان و بلخ بامی » است که هویت شتروانی نقل اشرف غنی احمدزی کوچی آمده کوه های سلیمان پاکستان را به پذیرد.
فخر ملی میلت تاجیک هو یت مولاناجلاالدین بلخ ، ابوعلی ابن سینابلخی ، عبدالرحمن جامی ، ناصر خسروقبادیانی ، ابوریحان بیرونی ، رابعه بلخی , دقیقی بلحی ، عنصری بلخی ، عبدالحی گردیزی ، سنایی غنزنویی ، ابوعبدالله جعفر رودکی , صوفی عشقری ، وآصف باختری ، استاد خلیل الله خلیلی افتخار علم و تمدن فرهنگ خراسان را زیر نسب کم اصل کوچی شتروان برد ؟
حقیقت همین است فاشیستان مزدور پاکستانی ها دشمن بشریت از هر طریق کوشش دارند که هویت تحمیلی تجعلی را بالای مردم مهربان ها هویت افغان آمده کوه های سلیمان را با هزران چال فریب بقبولاند اما هرگز فراموش نکنند که هرگز یک تاجک اصیل تاج دار آگاه از جغرافای و تاریخ نیکان در سرزمین آفتانبی خود هرگز هویت خویش را معامله نمی کند تاجیک های مهربان شجاع دلیر باید از خواب گران بیدار شوید و متحد حق ماست هویت پنجهزار پنجصد سال قدامت زبان در این سر زمین آفاتابی ما که جهان امروز بالای زبان ما افتخار دارند.

>>>   همانگونه که سعودی ها فلسطین را معامله کردند افغانستان را نیز خراب کردند.
شیما

>>>   حکومت باید سفارت افغانستان را درانجا فعال سازد ،
درجهان 22 کشور عربی است کدامش یا فلسطین همدردی کرد؟؟؟
اعراب ترورست ومفسد قمار باز چهل سال است که درافغانستان جنایت میکنند ، چرا نمیروند درکنار فلسطینی ها برضد اسرائیل نمی جنگند؟ دلیلش اینست که میدانند اگر بروند سربازان اسرائیلی همان روز با مرمی سینه این هارا چلو صاف میسازند ،درانجا نمیتوانند به اعمال حیوانی خود مانند نکاح جهادوکشتن مردم ملکی وصد فساد دیگر عمل کنند ،

>>>   خداوند مردم فلسطین را قوت ایمان ونیروی بیشتر وشهدای بیت المقدس را جنت فردوس وزخمی های شان را شفای کامل نصیب بگرداند.از خداوند تمنا داریم تا دسیسه های شوم یهودونصارا را نصیب جان خود شان بگرداند.انشاالله به همه مسلمانان جهان وبخصوص ملت قهرمان فلسطین نوید میدهیم که حیات نظامی امریکا به پایان رسیده به برکت این مکان مقدس انشاالله امریکا. انگلیس واسراییل نیست ونابود میشوند که خداوند نیست ونابود شان بگرداند.نصرمن الله وفتح القریب
احمدازکابل

>>>   اسراییلی ها بالاخره موفق شدند که بعد از هفتاد سال تشکیل دولت شان در اسراییل، بیت المقدس را که عبادت گاه شان بود و توسط خلیفه دوم اسلام عمر ابن الخطاب اشغال شده بود و در جای معبد یهودی ها، مسجد الاقصی را بنا نهاده بود، منحیث پایتخت یهودی ها به رسمیت شناخته شود.
اما ما اهل هنود بیچاره افغانستان که در جوی شیر کابل معبد داشتیم، در منطقه مس عینک لوگر معبد داشتیم و در سایر نقاط افغانستان امروزی معبد ها داشتیم، بعد از اشغال عرب ها به سردمداری شاه دو شمشیره و قتل عام ما هندو ها، تمام معابد ما خراب شد.
ما از دولت هند جدآ میخواهیم که کمک های خویش به افغانستان را، منوط به دوباره ساختن معابد و بت های ما در جوی شیر و لوگر و سایر نقاط افغانستان بسازد، تا ما نیز با عبادت بت های خویش، سرفراز شویم و روح مقدس ما از جریان دایمی دنیوی خلاص شود و به راحت و موهبت اخروی برسد.
رام رام سب کی هی.
جلندر سنگه از جوی شیر کابل.
امید وارم نشر شود.

>>>   تنها کشوری که داره حمایت مالی و تسلیحاتی میکنه از فلسطین ایرانه.
کدوم یکی از شما کشورهای مسلمان کمکی کردید؟؟؟

>>>   Haseeb Ammar

۴۰ سال است که افغانستان غزه است
مدتی پیش هم اینجا نوشته بودم که از گلوپاره‌کردن و احساساتی شدن برخی شهروندان افغانستان در برابر آنچه در برخی کشورهای عربی رخ می‌دهد، در شگفتم. دو روز پیش سربازان اسرائیلی ۵۵ فلسطینی را در مرز غزه که به برگزاری محفلی به مناسبت انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اعتراض داشتند، کشتند. واکنش بعضی افغان‌ها و افغانستانی‌ها طوری بود که گویی کابل بدست طالبان افتاده باشد. بی‌تردید، فلسطینی‌ها ملت مظلومی هستند. دهه‌ها است که وطن خود را سر شانه‌های شان برداشته و در سرزمین‌های مختلف آواره‌اند. این یک وجیبه انسانی است که با آنها همدردی نشان بدهیم. ولی اگر به وطن خود نگاه کنیم، گروه‌های خشونت پیشه‌ی مثل طالبان و داعش هر هفته به همین شمار شهروندان مسلمان افغانستان را می‌کشند، اگر دقیقا خون ۵۵ نفر را نمی‌ریزند. آیا این گاهی باعث شده که عرب‌ها یا فلسطینی‌ها هم به همین اندازه احساساتی شوند و با مردم افغانستان ابراز هم‌دردی کنند؟ آیا رسانه‌های عربی به کشته‌شدن افغان‌ها به قدر کافی می‌پردازند؟ آیا گاهی شنیده‌اید که در نکوهش کشته‌شدن شهروندان بی‌گناه افغانستان تظاهراتی در کدام کشور عربی برگزار شده باشد و عرب‌ها گلو پاره کرده باشند؟ ‌درست‌است که قدس جایگاه ویژه‌ای در دل‌های مسلمانان دارد. اما معمولا وقتی عرب‌ها و فلسطینی‌ها در مورد قدس صحبت می‌کنند، چه می‌گویند؟ ‘القدس عربیة’= قدس عربی است. اینکه مسجد اقصی قبله‌ی اول مسلمان‌ها‌است، در قدم بعدی برای شان اهمیت دارد، دست‌کم اگر براساس اظهارات سیاستمداران و هشتگ‌های فعالان مدنی شان داوری کنیم. کمی به خود زحمت بدهید رسانه‌های عرب زبان را دنبال کنید. این اولویت اصلی عرب‌ها، همسایگان فلسطینی‌ها و برادران خونی شان است که به کمک شان بشتابند. ولی بزرگترین و قدرتمند‌ترین کشورهای عرب یا کاری از دست شان نمی‌آید یا نمی‌کنند. گذشته از این، متحدان نزدیک کسی هستند که تصمیم گرفت سفارت آمریکا را به قدس انتقال بدهد. ما اگر براساس اولویت‌های انسانی و دینی صحبت کنیم، در برهه زمانی کنونی، قدس برای ما مردم افغانستان اولویت ندارد. درمان درد وطن ما اولی‌تر است. جلوگیری از ریخته‌شدن خون شهروندان افغانستان اهمیت بیشتر دارد. فریاد کشیدن در افغانستان برای غزه، کمکی هم نمی‌کند. مردمانی با صدای رساتر در غرب و ترکیه هستند که فعالیت شان در این راستا به مراتب موثرتر از فعالان افغانستان است. اگر این فعالان افغان، این همه فریاد و این همه انرژی را در اعتراض به ناحق ریخته‌شدن خون شهروندان کشورشان مصرف کنند، شاید موثرتر باشد و از نگاه انسانی و اسلامی اولی‌تراست.

>>>   جناب جلندر سنگ جعلی !
هرگز اهل هنود این گونه نظر نمیدهند
نظرن درست است حقیقت را گفته ئی اما نامی که برای خود لانتخاب کرده ئی خیلی غلط است
چون برادران شریف سک ما هیچگاهی درموضوعات دینی حرفی نمیزنند چوند میدانند مسلمانان از کشتن خیلی لذت میبرند واز خدا یک بهانه می خواهند

>>>   به امید روزیکه سفارت اسرائیل درکابل بجای سفارت عربستان وپاکستان افتتاح شود وهمچنان سفارت افغانستان در بیت المقدس فعال گردد ،

>>>   ولیعهد خادم حرمین شریفین گفته است:
مابا اسرائیل منافع مشترک زیادی داریم!@
ترکیه قطر مصر اردن اسرائیل رابرسمیت می شناسند

>>>   اتحاد شوروی یگانه کشور در جهان بود که نه تنها از مردم قهرمان و مسلمان فلسطین علیه اسرائیل بلکه تمام کشورهای جهان سوم علیه امپریالیسم جهانخوار امریکا و متحدین آن مردانه دفاع میکرد. امپریالیسم امریکا مجاهدین وطنفروش و اسلام فروش افغانستان و جهانرا استخدام کرد تا علیه اتحادشوروی بجنگند. در نتیجه در حدود سه ملیون جوان افغان را به کشتار داد ، ملیونها را مهاجر ساخت، ملیونها را معیوب نمود، بیش از سه ملیون را به مواد مخدر معتاد نمود و همین حالا جنگ را با چنان شدت ادامه میدهد که دریک دهه بنام افغان را در کره زمین باقی نخواهد گذاشت. درین جریان جواسیس کثیفی چون کرزی، غنی، گلمرجان را بر سر نوشت این کشور مسلط ساخت که حتی جرات یک "گیله" عادی را از ترامپ بخاطر قتل و کشتار فلسطینان نداشته باشد. س.... چون کشاف را بنام علمای دین جمعاوری کرد وهمه انها را در خدمت خود داشته باشد!! .. لعنت خدا بر چنین "رهبران "!! و چنین "علماء"
با احترام

>>>   فلسطین یعنی زخم دنیا! خوب شد که عربها و فلسطینیها به جزای خود رسیدند! این عرب بی ناموس است که در دنیا جهاد اعلان کرده ولی بجای جهاد در فلسطین در افغانستان جهاد می کند! همه پول را برای جهاد اینجا می فرستد و می خواهددولت داعش را از افغانستان بسازند نه از مکه و یا بیت مقدس! همین بیت مقدس برای مان بیت ....گشته است!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است