کاخ سفید سخنان داماد ترامپ را سانسور کرد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۰    ۱۳۹۷/۲/۲۶ کد خبر: 151059 منبع: پرینت

کاخ سفید قسمتی از سخنان «جرد کوشنر» داماد رییس جمهوری آمریکا در مراسم گشایش سفارت این کشور در قدس را که در آن معترضان غزه را «بخشی از مشکل» خوانده بود، از نسخه رسمی سخنانش حذف کرد

به گزارش نشریه انگلیسی دیلی میل، در حالی که همزمان با برگزاری مراسم گشایش سفارت آمریکا در قدس، حدود 60 معترض فلسطینی بر اثر شلیک گلوله اسراییل ها در امتداد مرز غزه به کشته رسیدند، کوشنر آنان را بخشی از مشکل دانست و گفت: همانطور که از اعتراض های ماه گذشته و حتی شاهد بوده ایم، آنها که محرک خشونت بوده، بخشی از مشکل و نه بخشی از راه حل هستند.

اما کاخ سفید این قسمت از سخنان وی را از نسخه رسمی حذف کرد و به جای آن، ادعای کوشنر در مورد آمادگی آمریکا برای حمایت از توافق سازش در خاورمیانه را گنجاند.

براساس این گزارش، تک تیراندازهای اسراییل روز دوشنبه شمار زیادی فلسطینی را در جریان اعتراض به گشایش سفارت آمریکا در قدس اشغالی هدف گلوله قرار دادند و این در حالی بود که دختر و داماد ترامپ در مراسم افتتاحیه حضور داشتند.

روز (دوشنبه) یکی از خونبارترین روزها در تاریخ درگیری بین اسراییل و فلسطینی ها از زمان جنگ سال 2014 بود. نبرد آن سال میان اسراییل و نیروهای حماس روی داد.

تشکیلات خودگردان فلسطین، اسراییل را به ارتکاب قتل عامی هولناک متهم کرد و سازمان عفو بین الملل نیز این حمله های خونبار و نقض حقوق بشر نامید.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا پیشتر قدس اشغالی را به عنوان پایتخت اسراییل به رسمیت شناخت، تصمیمی که خشم جهانی، غضب فلسطینی ها و مدح و ثنای تل آویو را در پی داشت.

در همین حال، روسیه ابراز نگرانی کرد که گشایش سفارت آمریکا در قدس به تشدید تنش در خاورمیانه دامن زند. همچنین رییس جمهوری ترکیه هشدار داد که آمریکا نقش خود به عنوان میانجی در منطقه را از دست داده و اکنون بخشی از مشکل به جای راه حل است.

در همین حال، «زید رعد الحسین» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل از جامعه جهانی خواست افراد مسوول قتل عام فلسطینیان را به دست عدالت بسپارند.

اسراییل در سال 1967 کرانه باختری و شرق قدس را اشغال و سپس در اقدامی که هیچ گاه از سوی جامعه جهانی به رسمیت شناخته نشد، شرق قدس را به سرزمین های اشغالی ضمیمه کرد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کاخ سفید
ترامپ
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده است



پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است