اروپا برای آمریکا ضرب الاجل تعیین کرد
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۰۷    ۱۳۹۷/۳/۹ کد خبر: 151554 منبع: پرینت

کشورهای اروپایی در آستانه برگزاری نشست سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه خواستار توقف وضع تعرفه های گمرکی از سوی آمریکا شدند.

به گزارش رویترز، وزرای اقتصاد کشورهای اروپایی شرکت کننده در نشست سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه در پاریس قرار است در دیدار با همتای آمریکایی خود درباره توقف وضع تعرفه های گمرکی از سوی واشنگتن گفتگو کنند.

«پیتر آلتمایر» وزیر اقتصاد آلمان در اینباره اظهار داشت: ما باید از وضع تعرفه های گمرکی بیشتر خودداری کنیم. این بحث را حتما با حضور وزیر اقتصاد آمریکا و کمیسیونر تجاری اتحادیه اروپا در نشست دو روزه پاریس پیگیری خواهیم کرد.

از سوی دیگر «برونو لومر» وزیر اقتصاد فرانسه نیز در اینباره گفت: مناسبات تجاری میان اروپا و آمریکا بواسطه اعمال تعرفه های گمرکی از سوی آمریکا در معرض بحران قرار گرفته است.

کشورهای اروپایی در نشست روز دوشنبه خود در بروکسل اعلام کردند که باید برای آمریکا ضرب الاجلی تعیین شود تا اعمال تعرفه های گمرکی بر واردات فولاد و آلومینیوم مورد تجدید نظر قرار دهد.

گفتنی است «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا پیشتر اعلام کرده که از ماه ژوین میلادی قصد دارد تا تعرفه گمرکی 25 درصدی بر واردات فولاد و تعرفه‌ ای 10 درصدی بر واردات آلومینیوم به آمریکا وضع کند.

این در حالی است که کشورهای چین، روسیه، جاپان، هند، ترکیه و اتحادیه اروپا با این تعرفه‌ های گمرکی مخالفت کرده اند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
اروپا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است