موفقیت روسیه در آزمایش سامانه اس-500
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۴۴    ۱۳۹۷/۳/۹ کد خبر: 151565 منبع: پرینت

منابع اطلاعاتی آمریکا از آزمایش موفقیت آمیز سامانه دفاع موشکی پیشرفته «اس-500» خبر دادند.

منابع اطلاعاتی آمریکایی اعلام کردند که روسیه سامانه دفاع موشکی «اس-500» را با موفقیت آزمایش کرده است.

به نوشته وبگاه «میلیتری مگزین» درست تنها چند روز بعد از دستور «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه مبنی بر تولید انبوه این سامانه دفاع هوایی قدرتمند، دستگاه‌ های اطلاعاتی آمریکا اعلام کردند که مسکو این سامانه را با موفقیت آزمایش کرده است.

بر اساس این گزارش، این سامانه تا ششصد کیلومتر برد درگیری با اهداف را دارد درحالی که سامانه «اس-400» چهارصد کیلومتر برد دارد. موشک‌ های اس-500 قادرند موشک‌ های بالستیک برد کوتاه مافوق صوت و هواپیماهای هشدار سریع آمریکا موسوم به آواکس و مراکز فرماندهی هوایی این کشور را هدف گیرند.

آنطور که دستگاه‌ های اطلاعاتی آمریکایی گفته‌ اند سامانه دفاع موشکی اس-500 تا برد 481 کیلومتری آزمایش شده که خود حدنصاب جدید جهانی در زمینه پدافند موشکی محسوب می شود.

این سامانه با استقرار در کالینگراد روسیه می‌ تواند تمامی پولند، بخش اعظم آلمان از جمله برلین را در پوشش داشته باشد. استقرار این پدافند در شرق دور روسیه نیز تهدید جدی علیه عملیات نظامی آمریکا در جاپان و کوریای جنوبی است.

ولادیمیر پوتین چندی قبل در جریان نشست با مدیران شرکت‌ های صنایع دفاعی روسیه گفت: «یکی از وظایف مهم توسعه ابزارهای دفاعی است. توسعه و تقویت فناوری لازم در زمینه دفاع هوایی، ادامه نوین سازی سامانه‌ های "پنتسر" و آماده شدن برای تولید انبوه جدیدترین سامانه اس-500 که قادر به حمله به اهداف بسیار دور باشند، امری ضروری است.»

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
روسیه
اس
500
نظرات بینندگان:

>>>   ترساند ابر قدرت ها یکدیگر شانرا دیگر کدام گپی نیست.
اریا


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است