جزییات طرح ترکیه و آمریکا درباره آینده منبج سوریه
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۰۰    ۱۳۹۷/۳/۱۰ کد خبر: 151592 منبع: پرینت

یک رسانه ترکیه‌ ای جزییات طرح ترکیه و آمریکا درباره منبج واقع در شمال سوریه را فاش کرد.

خبرگزاری آناتولی ترکیه اعلام کرد که آنکارا و واشنگتن نقشه راهی در خصوص منبج در شمال سوریه تهیه کرده‌ اند که بر اساس آن گروه موسوم به یگان‌ های مدافع خلق کرد (YPG) ظرف یک ماه از غرب رود فرات خارج خواهند شد.

این خبرگزاری افزود که این نقشه راه آمریکا و ترکیه هفته گذشته در جریان نشست گروه کاری ترکیه و آمریکا در آنکارا تدوین شد.

خبرگزاری آناتولی به نقل از منابعی که در این نشست حضور داشتند اعلام کرد که توافق نهایی در خصوص منبج در جریان دیدار مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه با مایک پمپیو وزیر خارجه آمریکا در چهارم ژوین آینده (14 اسد) در واشنگتن اعلام خواهد شد.

انتظار می‌ رود توافق فنی خروج عناصر یگان‌ های مدافع خلق کرد از مناطق غربی رود فرات در شمال سوریه، بعد از چهارم ژوین عملی شود.

بر اساس اطلاعاتی که آناتولی به آن دست یافته است، فرماندهان یگان‌ های مدافع خلق کرد خروج از منبج به شهر عین‌العرب (کوبانی) در شمال سوریه را آغاز کرده‌ اند تا از آنجا به شهرک "عین عیسی" حرکت کنند.

در مرحله دوم این نقشه راه، نیرو‌های مسلح و اطلاعات ترکیه و آمریکا 45 روز بعد از نشست چهارم ژوین، ماموریت محافظت از منبج را آغاز خواهند کرد.

پیش از این وزیر خارجه ترکیه گفت که تا زمان تشکیل دولتی محلی، نیرو‌های آمریکا و ترکیه منبج سوریه را اداره خواهند کرد و در صورت توافق با واشنگتن یگان‌ های مدافع خلق تا پایان فصل تابستان از این شهر خارج خواهند شد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
ترکیه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است