ناامنی در عربستان به طایف رسید
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۲۱    ۱۳۹۷/۳/۱۰ کد خبر: 151598 منبع: پرینت

پس از بروز ناامنی در برخی شهرهای بزرگ عربستان از جمله ریاض پایتخت این کشور، افراد ناشناس چهارشنبه شب با حمله به موتر گشت پولیس در طایف، یک نیروی امنیتی را با ضربات چاقو از پای در آوردند.

طایف در غرب عربستان و جنوب شرقی مکه مکرمه قرار دارد.
به گزارش روزنامه الکترونیکی سبق عربستان، دو نفر ناشناس پس از حمله به موتری گشت پولیس، سلاح یک نیروی امنیتی را برداشته و با موتری پولیس از محل گریختند.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی به تعقیب مهاجمان پرداخته و دو طرف در مرکز گارد ملی طایف درگیر شدند که بر اثر تیراندازی یک نفر از مهاجمان زخمی و بازداشت و نفر دوم نیز فرار کرد.

پولیس تاکنون گزارشی در خصوص هویت این افراد منتشر نکرده است.
اقدام های دولت عربستان طی ماه های اخیر موجب بروز ناامنی در این کشور شده است. دولت سعودی از یک سو با افزایش قیمت ها، وضع مالیات های سنگین سبب وارد آمدن فشار اقتصادی به مردم این کشور شده است و از سوی دیگر با بازداشت شماری از شاهزاده های سعودی، حس انتقام جویی در میان خاندان سلطنتی را برانگیخته است.

21 آوریل (اول ثور) گذشته ریاض پایتخت این کشور برای ساعت ها صحنه درگیری میان افراد ناشناس و نیروهای امنیتی در این شهر بود. دولت ریاض مساله را به نزدیک شدن یک پهباد اسباب بازی به کاخ الخزامی، محل اقامت ولیعهد این کشور نسبت داد اما منابع مستقل گفتند که هدف، حمله به ولیعهد این کشور بوده است.

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان پس از این حمله نزدیک به یک ماه در محافل عمومی ظاهر نشد و این گمان تقویت شد که او در جریان حمله الخزامی زخمی شده است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عربستان
طایف
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است