امریکا، جوانان اروپایی را معتاد کرده است
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۱۸    ۱۳۹۷/۳/۱۳ کد خبر: 151650 منبع: پرینت

وزیر امور داخله ترکیه، از نقش امریکا در قاچاق مواد مخدر به اروپا پرده برداشت!
به نقل از ترکی گلوب پست، سلیمان سویلو وزیر امور داخله ترکیه با اشاره به افزایش ورود مواد مخدر به ترکیه گفت: امریکا پشت پرده این ماجرا قرار دارد و نقش تسهیل کننده انتقال مواد مخدر افغانستان از طریق خاک ترکیه به اروپا را ایفا می‌کند.

سویلو بدون نام بردن از جان بس سفیر پیشین امریکا در آنکارا و سفیر کنونی این کشور در کابل گفت: سفیری که در اینجا برای ما مشکل آفرین شده بود اکنون سفیر امریکا در افغانستان شده و از آنجا مشکل ایجاد می‌کند.

گفتنی است که در زمان 3 سال حضور جان بس در آنکارا، مقامات ترکیه‌ وی را به ارایه اظهاراتی مبنی بر همدردی با حزب کارگران کردستان موسوم به پ.ک.ک متهم کردند، جمعی که ترکیه، اتحادیه اروپا و امریکا آن را جمعی تروریستی می‌دانند.

وزیر امور داخله ترکیه افزود: امریکا علاوه بر تحریک تروریزم تجارت بین‌المللی مواد مخدر از افغانستان به اروپا را نیز از طریق ترکیه تسهیل می‌کند.

پیش از این نیز سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه که امریکا و ناتو از عساکر خود برای محافظت از کشت، تولید و قاچاق هروئین از افغانستان به سایر کشورهای جهان استفاده می‌کند.

چندی پیش نیز گاردین در راپوری تاکید کرده بود که در دهه 70 عیسوی امریکا با همکاری پاکستان مراکز تولید هرویین را در مناطق سرحدی افغانستان ایجاد کرد تا از آن برای تامین منابع مالی مبارزه با اتحاد جماهیر شوروی استفاده کند اما با وجود شکست شوروی تولید مواد مخدر متوقف نشد و اکنون افغانستان 90 فیصد از هروئین جهان را تامین می‌کند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
اروپا
معتاد
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است