هزاران نفر در بدرقه پیکر پرستار فلسطینی شرکت کردند
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۸    ۱۳۹۷/۳/۱۵ کد خبر: 151695 منبع: پرینت

هزاران نفر در مراسم بدرقه پیکر پرستار زن فلسطینی که روز جمعه در جنوب غزه کشته شده بود، شرکت کردند. منابع فلسطینی می‌گویند این پرستار ۲۱ ساله در خان یونس توسط سربازان اسراییلی کشته شد.

به گزارش صدای آلمان، این بانوی جوان سفیدپوش را فلسطینی‌ها در چند هفته اخیر و در ناآرامی‌های موسوم به "راهپیمایی بازگشت بزرگ" در غزه شناختند. او بدون ترس از جان خود به یاری مجروحان درگیری‌های ارتش اسراییل و فلسطین‌ها می‌شتافت و هر جا نیاز به درمان مجروحان بود، در آنجا حاضر بود.

منابع عربی و فلسطینی می‌گویند روز جمعه (اول ژوئن) رزان مشغول درمان زخمی‌ها در شرق خان‌یونس بود که از پشت سر مورد اصابت گلوله سربازان اسراییلی قرار گرفت و کشته شد.

جواد عواد، وزیر بهداشت فلسطینی‌ها گفته است رزان النجار مستقیما هدف تک‌تیرندازان اسرائیلی قرار گرفته است.
بر اساس گزارش وزارت بهداشت فلسطینی‌ها در غزه، رزان پرستار داوطلب بوده و در کمک‌رسانی خود همیشه لباس سفید پزشکی به تن داشت و از دور قابل تشخیص بوده است. ارتش اسرائیل روز شنبه اعلام کرد در حال بررسی این حادثه است.

اتحادیه عرب روز یکشنبه (۳ ژوئن) در بیانیه‌ای ادعا کرد که سربازان اسراییل این پرستار جوان فلسطینی را عمدا هدف قرار داده‌اند.
اتحادیه عرب از سازمان‌های بین‌المللی به‌ویژه از سازمان بهداشت جهانی، پزشکان بدون مرز و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ خواسته است در مورد این حادثه خاموش نمانند و بر اسرائیل فشار بیاورند تا به معاهدات بین‌المللی در مورد امنیت کار پزشکان و امدادرسانان احترام بگذارد.

در ناآرامی‌های هفته‌های اخیر در مناطق مرزی اسراییل با غزه که هم‌زمان با هفتاد سالگی تاسیس اسرایيل و انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس (اورشلیم) آغاز شد، بیش از ۱۲۰ فلسطینی کشته شده‌اند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پرستار فلسطینی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است