چهل میلیون امریکایی در فقر بسر می برند
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۱۸    ۱۳۹۷/۳/۱۶ کد خبر: 151726 منبع: پرینت

سیاست‌های دولت امریکا باعث شده که بیش از 40 میلیون نفر از باشندگان امریکا در فقر زندگی کنند.
در اعلامیه الستون آمده است: برای یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان، داشتن 40 میلیون نفر که در فقر زندگی می‌کنند و پنج میلیون نفر دیگر که در شرایط مشابه جهان سوم به سر می‌برند، یک مساله غیرانسانی و ظالمانه است.

طبق گفته گزارشگر خاص سازمان ملل، لایحه اصلاح مالیات دولت دونالد ترمپ رییس‌جمهور امریکا، تسهیل‌کننده بی‌عدالتی است زیرا نظام رفاه امریکا را هدف گرفته است.
وی ادامه داد که فقر در امریکا با حقارت تحریک می‌شود و افرادی که در این کشور در فقر به سر می‌برند، در معرض دستگیری قرار دارند.

الستون تصریح کرد که سیستم حقوقی امریکا به جای انجام مأموریت خود که ترویج عدالت است، برای افزایش درآمد ایالت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و سالانه 11 ملیون نفر در امریکا به زندانهای محلی فرستاده می‌شوند.

وی ادامه داد که امریکا در حال حاضر بالاترین نابرابری درآمدی را در جهان غرب دارد و همچنین بالاترین میزان حبس در تمامی جهان و پایین‌ترین میزان اشتراک مردم در انتخابات را در میان کشورهای توسعه‌یافته دارد.

بر اساس این گزارش، یافته‌های این تحقیق، نتیجه تیم حقیقت‌یاب سازمان ملل است که از اول تا 15 دیسمبر 2017 از ایالات کالیفورنیا، آلاباما، جورجیا، پورتوریکو، ویرجینیای غربی و واشینگتن دی سی بازدید به عمل آورده‌اند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
فقر
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است