پناهجویان می توانند خانواده خود را به آلمان دعوت کنند
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۲    ۱۳۹۷/۳/۱۹ کد خبر: 151779 منبع: پرینت

الحاق اعضای خانواده پناهجویان دارای حفاظت فرعی (اقامت یک ساله) در آلمان، از ماه اگست امسال آغاز می‌شود. بر بنیاد پیشنویس قانون تازه وزارت داخله فدرال، ماهانه یک هزار تن اجازه ورود به آلمان را دریافت می‌کنند.

به گزارش صدای المان، اعضای پارلمان آلمان (بوندستاگ) روز پنجشنبه پیشنویس قانونی را که از سوی وزارت داخله فدرال در خصوص الحاق اعضای خانواده پناهجویان ارائه شده بود، دریافت کردند. در این پیشنویس آمده است که روند الحاق اعضای خانواده پناهجویانی که زیر چتر حفاظت فرعی (اقامت یک ساله) قرار دارند، سر از ماه اگست سال جاری بار دیگر آغاز خواهد شد. این مطلب به چند پرسش عمده مربوط به چگونگی این قانون پیشنهادی، پاسخ می‌دهد.

این قانون کدام موارد را تنظیم می‌کند؟
احزاب سوسیال مسیحی و دموکرات مسیحی با حزب سوسیال دموکرات توافق کرده اند که محدودیت الحاق اعضای خانواده پناهجویانی که از حفاظت فرعی برخوردار هستند، برداشته شود. این محدودیت از ماه مارچ سال ۲۰۱۶ تا اکنون ادامه دارد و قرار است سر از ماه اگست امسال رفع شود. بر بنیاد این قانون، در هر ماه برای حد اکثر یک هزار عضو نزدیک خانواده پناهجویان دارای حافظت فرعی اجازه ورود به آلمان داده خواهد شد. افزون بر آن، برای شماری از افراد نظر به دلایل بشردوستانه، آن هم در موارد استثنایی اجازه آمدن به آلمان داده خواهد شد.

کدام اعضای خانواده شامل این روند الحاق می‌شوند؟
در کل کسانی از این امر مستفید می‌شوند که هسته اصلی خانواده را تشکیل می‌دهند. شوهر، خانم و کودکانی که زیر سن قانونی قرار دارند، شامل این بخش می‌شوند. افراد زیرسن که در آلمان زندگی می‌کنند هم می‌توانند والدین خود را به این کشور دعوت کنند.

کدام شرایط برای الحاق اعضای خانواده لازم است؟
مرد و زنی که واجد شرایط دانسته می‌شوند، باید پیش از فرار از کشور مبداء شان، با هم ازدواج کرده باشند. این امر کسانی را که خطرآفرین تلقی شوند و فعالیت‌های تروریستی از سوی آنان محتمل باشد، شامل نمی‌شود. آن پناهجویانی که دوره اقامت‌شان به زودی به پایان می‌رسد هم نمی‌توانند از مزایای الحاق اعضای خانواده مستفید شوند. دورنمای ادغام موفق از جمله دانستن زبان آلمانی به عنوان یک شانس مثبت برای پناهجویان درنظر گرفته می‌شود.

چه تعداد افراد اجازه ورود به دست می‌آورند؟
تا پایان ماه مارچ سال جاری، حدود ۲۰۶ هزار پناهجو که دارای حفاظت فرعی (اقامت یک ساله) بودند، در آلمان زندگی می‌کردند. در حال حاضر، از جمع همین افراد حدود ۲۶ هزار درخواست الحاق خانواده در وزارت خارجه فدرال وجود دارد. ارزیابی‌ها نشان می‌دهند که احتمالاٌ این گونه درخواست‌ها به ۵۰ هزار تا ۱۰۰ هزار مورد خواهد رسید.

روند انتخاب افراد چگونه انجام می‌یابد؟
در انتخاب حدود یک هزار تن در ماه، ملاحظات بشردوستانه در نظر گرفته می‌شوند. برای عملی نمودن این برنامه قرار است وزارت امور خارجه با شاخه‌های مربوط به وزارت امور داخله فدرال همکاری نماید. فهرست نهایی افراد واجد شرایط را دفاتر اداری فدرال که بخشی از وزارت داخله می‌باشند، آماده خواهند کرد.

دلایل منتقدین چیست؟
منتقدان این روند، از جمله اعضای حزب سبزها، چپ‌ها، بخشی از سوسیال دموکرات های آلمان، سازمان حامی پناهجویان (پرو ازول)، انجمن‌های اجتماعی و کلیساها به حقوق اساسی حفاظت از ازدواج و خانواده اشاره می‌کنند. آنان تأکید می‌کنند که پناهجویان نباید از حق الحاق اعضای نزدیک خانواده محروم گردند. به بیان آنان، با توجه به تعیین سقف یک هزار تن در ماه، رسیدگی به پرونده ده‌ها هزار تن دیگر، سال ها ادامه خواهد یافت. اما سیاستمداران حزب "بدیل برای آلمان" با الحاق اعضای خانواده به گونه کامل مخالفت دارند.

با این همه، قرار است اعضای پارلمان آلمان روی پیشنویس قانون مطرح شده از سوی وزارت داخله فدرال به گفت‌و‌گو بپردازند. حالا انتظار می‌رود که تصمیم نهایی را پارلمان آلمان و شورای فدرال پیش از تعطیلی‌های تابستان بگیرند تا سر از اول ماه اگست سال جاری این روند آغاز شود.

کد (10)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آلمان
پناهجویان
نظرات بینندگان:

>>>   سلام
در صور تیکه یک شخص به اسم جعلی حود را زیر سن اسناد غیر قانونی توسط وکیل مدافع برایش اماده شده باشد کشور المان مسئولیت خود را باید ادا نماید که این موضوع در شهر هامبورک رخ داده است اگر شما لازم می دانید اسناد بیشتر ارائه می گردد

>>>   منتقدین چرا انتقاد میکنند؟
بیست و شش هزار درخواست الحاق فامیل داده شده است.
سالانه دوازده هزار نفر خواسته میشود. در ظرف دوسال بیست و چهار هزار نفر میشود.
منتقدین میخواهند که در ظرف یک هفته همه فامیل ها به آلمان خواسته شود و فرش قرمز برایشان هموار شود.
شما خودتان یک موی زرد و چشم کبود را در وطن تان ببینید، اونه کافر گفته صدا میزنید. از دیگران چه میخواهید؟
بیایید محاسبه کنید که شما چند کلیسا در افغانستان دارید وکشور آلمان چند مسجد در آلمان دارد؟
همین حالا اروپایی را دور بگذار، حتی هزاره هم که هم کیش خودتان است، منحیث کافر گفته، در مسجد هایشان حمله انتحاری میکنید.
ما از همه اول تر انسان هستیم، بدون در نظر داشت آن که به کدام دین تعلق داریم و یا به هیچ دین عقیده نداریم.
انسانیت در راس همه چیز ها قرار دارد و آن عبارت است از فراهم ساختن زمینه زندگی راحت به تمام انسانها و دفاع از حقوق و آزادی هایشان و کمک با یکدیگر در هنگام مشکلات.

>>>   یک اقدام بسیار بجا و ستودنی است


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است