راهپیمایی فلسطین با 134 کشته و 14 هزار زخمی
 
تاریخ انتشار:   ۱۷:۴۶    ۱۳۹۷/۳/۱۹ کد خبر: 151800 منبع: پرینت

هزاران فلسطینی پس از اقامه نماز جمعه راهی نوار مرزی باریکه غزه شدند تا در یازدهمین جمعه راهپیمایی بزرگ بازگشت تحت عنوان تظاهرات میلیونی قدس شرکت کنند.
نظامیان صهیونیست این هفته نیز همچون گذشته با سرکوب فلسطینیان ساکن غزه راهپیمایی مسالت آمیز آنان را به خاک و خون کشیدند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت فلسطین در پی درگیری ها میان راهپیمایان و نظامیان صهیونیست در شرق غزه چهار تن کشته شدند و دست کم 620 تن دیگر با تیر مستقیم و شلیک گاز اشک آور ارتش اشغالگر زخمی و دچار آسیب شدند که حال 7 نفرشان وخیم گزارش شده است. در میان مجروحان یک زن و چند خبرنگار نیز دیده می شوند.

راهپیمایی این هفته به دلیل همزمانی با راهپیمایی روز جهانی قدس و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
گروه ها و جریان های ملی و اسلامی فلسطینی از چند روز پیش در بیانیه هایی فلسطینیان را به مشارکت گسترده در تظاهرات فرا خواندند.

در پی شلیک گسترده گاز اشک آور و سرکوب تظاهرکنندگان فلسطینی از سوی اشغالگران صهیونیست در مناطق مرزی نوار غزه به ویژه جنوب این منطقه تاکنون ده ها فلسطینی از جمله چند کودک بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار خفگی شدند.
اشغالگران صهیونیست به سمت نیروهای امدادگر و موترهای امدادرسانی نیز تیراندازی کرده اند.

در جریان راهپیمایی بزرگ بازگشت در نوار مرزی باریکه غزه که از 30 مارس همزمان با روز زمین آغاز شده است، تاکنون 134 نفر کشته و بیش از 14 هزار نفر نیز زخمی شدند که حال صدها نفر از آنان وخیم است.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
فلسطین
اسراییل
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است